Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Energetyki PGW Wody Polskie
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu Arcadis

ARiMR włącza się w program retencji wód. Wnioski o dotacje można składać do 20 kwietnia

a+a-    Powrót       24 lutego 2020       Woda   

PGW Wody Polskie uprościło procedury wodnoprawne dla rolników ubiegających się o dofinansowanie z ARiMR. Dzięki współpracy z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi beneficjenci, którzy zdecydują się na inwestycje objęte dofinansowaniem, mają dokonywać jedynie zgłoszenia wodnoprawnego. Nowe procedury w sposób istoty skracają drogę urzędową i czas oczekiwania na decyzję administracyjną.

[Zaktualizowano 1 kwietnia 2020 r.]


Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycję w nawadnianie gospodarstw. Wnioski można składać od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 roku.

Wsparciem mogą zostać objęte trzy kategorie inwestycji: ulepszające już istniejące instalacje nawadniające, powiększające obszar nawadniania i jednocześnie powiększające obszar nawadniania oraz ulepszające już istniejące instalacje. Rolnicy mogą sfinansować z tego programu m.in. budowę studni i zbiorników oraz zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

Czytaj: Pierwszy krok do zminimalizowania skutków suszy to naprawa szkód wyrządzonych naturze

Pomoc finansowa na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi do 100 tys. zł, gdzie refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż 15 tys. zł. O pomoc może ubiegać się rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni od 1 ha do 300 ha, który zarabia na produkcji zwierzęcej lub roślinnej i jest obecny w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR, można je także składać za pośrednictwem biur powiatowych. Dokumenty aplikacyjne są dostępne na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: PGW Wody Polskie

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Skierniewice nie chcą powtórki sprzed roku - trwa budowa nowego ujęcia wody (06 kwietnia 2020)Czy część elektrowni wodnych od października zostanie wyłączona? (01 kwietnia 2020)Wody Polskie: Większość kraju prawdopodobnie będzie objęta ryzykiem wystąpienia suszy (23 marca 2020)Sosnowiec: Dotacje na projekty związane z gromadzeniem deszczówki (10 marca 2020)750 mln zł dla Warszawskich Wodociągów na inwestycje od NFOŚiGW (06 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony