Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Dyspozytor Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! SUEZ

Andre Lemlyn prezesem SUEZ Polska

a+a-    Powrót       07 lipca 2020       Management   

Z początkiem lipca br. stanowisko Prezesa Zarządu spółki SUEZ Polska objął Andre Lemlyn, będący dotąd jej wiceprezesem.

Z początkiem lipca br. stanowisko Prezesa Zarządu SUEZ Polska objął Andre Lemlyn, będący dotąd jej wiceprezesem. Andre Lemlyn jest związany z Grupą SUEZ od ponad 25 lat. Karierę zaczynał w Czechach, a w 1999 roku, jako Dyrektor Finansowy spółki SUEZ Environnement, przyjął wyzwanie zarządzania finansami 20 spółek należących do Grupy SUEZ w Polsce, działających w wielu obszarach gospodarki odpadami i utrzymania czystości, odpowiedzialnych m.in. za odbiór i zagospodarowanie odpadów, produkcję paliw alternatywnych, prace remediacyjne, a także inne usługi dla gmin, jak sprzątanie ulic, odśnieżanie i utrzymanie terenów zielonych.

W 2005 roku Andre Lemlyn zmienił zakres obowiązków w Grupie, przechodząc do roli operacyjnej i obejmując stanowisko Dyrektora Operacyjnego. Od tego czasu kontynuował rozwój współpracy z sektorem przemysłowym, zarządzając portfolio klientów obejmującym m.in. największe sieci handlowe w Polsce, sektor petrochemiczny, zakłady produkcyjne wielu branż, jak również małych i średnich przedsiębiorców. Od 1999 roku zasiada w zarządach spółek zależnych SUEZ w Polsce. Odpowiada również za rozwój projektów Energy from Waste, a także za realizację umowy PPP zawartej na okres 25 lat pomiędzy SUEZ i Miastem Poznań na termiczne przekształcanie odpadów stanowiących frakcję resztkową odpadów komunalnych z obszaru obsługiwanego przez ZM GOAP oraz Gminy Suchy Las, zamieszkiwanych łącznie przez 800 tysięcy mieszkańców.

W Polsce Grupa obecnie zatrudnia 2500 pracowników, którzy codziennie świadczą usługi dla ponad 2 milionów mieszkańców oraz 15000 firm i instytucji z zakresu odbioru, zagospodarowania odpadów i przekształcania ich w nowe zasoby, oczyszczania ścieków, zarządzania wodą oraz utrzymania czystości w gminach.

Źródło: SUEZ Polska

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Edward Siarka nowym wiceministrem środowiska (05 października 2020)Nowi członkowie Zarządu NFOŚiGW (20 sierpnia 2020)p.o. GIOŚ na służbie. Został nim dotychczasowy inspektor wojewódzki (19 sierpnia 2020)Stanisław Gawłowski szefem senackiej Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu (13 sierpnia 2020)Norbert Lenkiewicz został powołany na Głównego Geologa (11 sierpnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony