Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Uzgodnień i Zagospodarowania Przestrzennego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard

Można zgłaszać inicjatywy na Dzień Krajobrazu 2019

a+a-    Powrót       06 sierpnia 2019       Zrównoważony rozwój   

20 października odbywa się Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Święto ustanowione przez Radę Europy, z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W 2019 r. hasłem przewodnim jest Woda w krajobrazie.

Woda jest integralnym i immanentnym składnikiem wielu krajobrazów, a jej znaczenie nigdy wcześniej nie było tak istotne, jak obecnie w obliczu coraz bardziej uszczuplających się jej zasobów. Dlatego popularyzowanie wiedzy z zakresu znaczenia wody w kształtowaniu krajobrazów, jak również jej roli w krajobrazach przyrodniczych i kulturowych jest bardzo ważne i potrzebne.

W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, wzorem lat poprzednich, będą organizowane „spacery krajobrazowe”. Ideą spacerów jest aby, odbywały się zarówno w obszarach przyrodniczych (nie tylko obszarach chronionych), jak i kulturowych (miastach, wsiach itp.). Organizowane są w celu przekazania uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji jakie pełni, kultywowanych tradycji czy występujących zagrożeń.

W roku 2017 w całej Polsce zorganizowano łącznie ponad 30 różnych inicjatyw związanych z obchodami Dnia Krajobrazu, a w roku ubiegłym, odbyło się około 130 spotkań, spacerów i innych wydarzeń, których tematem przewodnim był krajobraz.

W tym roku GDOŚ również zachęca do organizowania spacerów krajobrazowych oraz podejmowania innych inicjatyw w ramach obchodów Dnia Krajobrazu, o których będzie informować na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Informacje na ten temat można zgłaszać poprzez formularz.

Źródło: GDOŚ

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gospodarowanie deszczówką w teorii i praktyce - IV Konferencja GWOR (13 września 2019)Główna ulica w Sopocie bez reklam. (13 września 2019)Standardy dotyczące oświetlenia w miastach do ponownego przemyślenia (29 lipca 2019)Coraz bardziej doceniamy wartość ciszy (25 kwietnia 2019)Dzień Natura 2000 - zgłoś swoje wydarzenie (20 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony