Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. planów rozwoju przedsiębiorstw gazowniczych Urząd Regulacji Energetyki
Starszy oficer portu Urząd Morski w Gdyni

EBI z końcem 2021 r. przestanie finansować inwestycje gazowe

a+a-    Powrót       15 listopada 2019       Energia   

Europejski Bank Inwestycyjny na posiedzeniu zarządu w czwartek podjął decyzję o zaprzestaniu finansowania inwestycji związanych z gazem ziemnym z końcem 2021 r.

Oznacza to, że bank nie będzie w ogóle finansował inwestycji związanych z paliwami kopalnymi; kilka lat temu wycofał się z kredytowania inwestycji związanych z węglem.

Pomysł wycofania się z inwestycji gazowych budzi kontrowersje. Krytycy wskazują, że decyzja ta uderzy w te państwa Unii Europejskiej, które są bardzo uzależnione od paliw kopalnych i które w związku z tym będą musiały ponieść ogromne koszty transformacji energetycznej. Jednym z takich krajów jest Polska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowy Zielony Ład – okręt flagowy UE wciąż zacumowany w porcie (06 grudnia 2019)Rozpoczyna działalność Rada ds. ekoMałopolski (06 grudnia 2019)VIII edycja programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Zgłoszenia tylko do 10 grudnia (05 grudnia 2019)GUS opublikował wskaźniki zielonej gospodarki (05 grudnia 2019)Dlaczego warto wziąć udział w konkursie Eco-Miasto? (05 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony