Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Departamencie Rynku Paliw Gazowych Urząd Regulacji Energetyki
Starszy inspektor w Departamencie Rynku Paliw Gazowych Urząd Regulacji Energetyki

EBI z końcem 2021 r. przestanie finansować inwestycje gazowe

a+a-    Powrót       15 listopada 2019       Energia   

Europejski Bank Inwestycyjny na posiedzeniu zarządu w czwartek podjął decyzję o zaprzestaniu finansowania inwestycji związanych z gazem ziemnym z końcem 2021 r.

Oznacza to, że bank nie będzie w ogóle finansował inwestycji związanych z paliwami kopalnymi; kilka lat temu wycofał się z kredytowania inwestycji związanych z węglem.

Pomysł wycofania się z inwestycji gazowych budzi kontrowersje. Krytycy wskazują, że decyzja ta uderzy w te państwa Unii Europejskiej, które są bardzo uzależnione od paliw kopalnych i które w związku z tym będą musiały ponieść ogromne koszty transformacji energetycznej. Jednym z takich krajów jest Polska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kraków w rankingu "New York Times". Miasto docenione za poprawę jakości powietrza (14 stycznia 2020)Inicjatywa, która wspiera gminy na drodze do zrównoważonego rozwoju (31 grudnia 2019)Zielonych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! (20 grudnia 2019)Ścieki przemysłowe w Polsce i ewaluacja dyrektywy ściekowej w UE (20 grudnia 2019)Gdynia jedynym polskim laureatem tegorocznej edycji globalnego rankingu miast LivCom Awards (18 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony