Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca energetyczny ds. sprzedaży bezpośredniej (D2D) Columbus Energy S.A.
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea

O ochronie środowiska i gospodarce odpadami w Targach Kielce

a+a-    Powrót       17 stycznia 2020       Odpady       Artykuł promocyjny   

Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się w dniach 26-27 lutego br. w Kielcach.

Co roku w Kielcach spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn oraz najnowocześniejszych rozwiązań służących ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Osoby z branży zgodnie twierdzą, że EKOTECH wyróżnia to, że zwiedzający reprezentują kadrę odpowiedzialną za produkcję, utrzymanie ruchu oraz działy inżynieryjne. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.

EKOTECH do tej pory

Przez poprzednie 20 lat w Targach Kielce spotykali się wiodący europejscy producenci urządzeń do przetwórstwa odpadów. Prezentowali oni profesjonalne systemy niszcząco-prasujące, prasy i belownice przeznaczone do wielu rodzajów nieczystości oraz kompletne linie służące do produkcji brykietu. Przedstawiciele branży komunalnej ukazywali rozwiązania do zmniejszania objętości odpadów oraz odzysku surowców z materiałów segregowanych. Można było również zobaczyć specjalistyczne pojazdy oraz najnowocześniejsze urządzenia i maszyny dla kopalń, budownictwa, recyklingu oraz technologii bezwykopowych.

Międzynarodowe towarzystwo

Na jubileuszowej edycji swoimi produktami pochwalili się Belgowie, Francuzi, Koreańczycy, Niemcy, Rumuni, Szwajcarzy oraz Włosi. W swojej ofercie mieli oni m.in. biodegradowalne worki na śmieci, kontenery oraz pojazdy do wywozu nieczystości. Nie zabrakło również urządzeń, które służą do utrzymania tych maszyn w dobrej kondycji. Pojawiły się także rozwiązania mające na celu zmniejszenie objętości odpadów.

Marek i Edek na EKOTECHU

Gośćmi specjalnymi tegorocznych XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będą Marek i Edek, czyli najbardziej rozpoznawalni złomiarze w naszym kraju. Uczestnicy popularnego programu rozrywkowego będą gościć w Targach Kielce podczas pierwszego dnia EKOTECHU. W trakcie godzinnej rozmowy opowiedzą o tym, czym się zajmowali dawniej i jak tak naprawdę zaczęła się ich przygoda ze zbieraniem złomu.

Konferencje, szkolenia i wykłady

Na tegorocznej edycji odbędą się również warsztaty edukacyjne dotyczące prawidłowego zagospodarowania i segregacji odpadów. W ostatnich latach wiedza Polaków w tym temacie uległa ogromnej poprawie. Jednak jest jeszcze wiele aspektów, o których powinniśmy wiedzieć prowadząc gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo. Już po raz ósmy odbędzie się Forum Gospodarki Odpadami, które corocznie przyciąga ponad 200 słuchaczy. Ekolog natomiast zaprezentuje blok wykładów w temacie dokumentacji i opracowań dla podmiotów gospodarczych i samorządów. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko Auto opowiedzą o aktualnych przepisach. Dopełnieniem merytorycznym będą wykłady wieloletniego partnera – Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Ponadto Teraz Środowisko zorganizuje Strefę Filmową, w której będzie można zobaczyć reportaże o m.in. sylwetkach pracowników sektora ochrony środowiska.

Targom towarzyszyć będzie również konkurs o nagrodę i wyróżnienia Targów Kielce w kategorii „najlepszy produkt lub oferta prezentowana na targach”.

Źródło: Targi Kielce

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Krajobraz polskich dachów: od nowoczesnych z instalacjami PV po eternit falisty (09 marca 2020)BHP w branży odpadowej to temat, którego nie można lekceważyć (02 marca 2020)W Kielcach trwają Targi EKOTECH i ENEX 2020 (26 lutego 2020)EKOTECH w trosce o środowisko (25 listopada 2019)20 lat branży gospodarki odpadami - jubileusz targów EKOTECH (30 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony