Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
07.03.2021 07 marca 2021

Ekologia na Polu Mokotowskim

   Powrót       27 kwietnia 2015       Zrównoważony rozwój   

W niedzielę 26 kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbył się rodzinny festyn z okazji 45. Światowego Dnia Ziemi. Na odwiedzających czekało wiele ekologicznych atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska, m.in. ścianka wspinaczkowa, laboratorium chemiczne, interaktywny teatrzyk, warsztaty z tworzenia ekozabawek oraz konkursy z nagrodami.

Najmłodszych, do edukacji przez zabawę, zapraszała gigantyczna Żaba znana z kampanii Ministerstwa Środowiska „Małe czy duże przyda się naturze”. Na stoisku Ministerstwa można było także m.in. poeksperymentować w laboratorium chemicznym i odkryć sekrety dzikiej przyrody, uczestniczyć w podniebnej wspinaczce na ściance oraz obejrzeć interaktywne przedstawienie „Chroń las”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Lasów Państwowych, 23 Parków Narodowych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na odwiedzających czekały tam  m.in.: wielkie puzzle, zabawa w rozpoznawanie tropów zwierząt, warsztaty przyrodnicze, pokazy filmów oraz spotkania z leśnikami. Oprócz tego Służba Celna przygotowała coś dla miłośników zwierząt - pokaz umiejętności psa tropiącego, który w swojej pracy nie pozwala na przewożenie nielegalnych substancji przez granicę.

W festynie z okazji Dnia Ziemi wzięły udział też inne instytucje zajmujące się ochroną środowiska, takie jak: Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, a także organizacje ekologiczne, w tym WWF Polska, Klub Gaja, Fundacja Ekologiczna ARKA i wiele innych.

45 lat tradycji

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi tysiące uczestników. Tegoroczna 25. edycja święta odbyła się pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wiedza to zdrowie, czyli kilka słów o badaniu jakości powietrza w Polsce (04 marca 2021)Protest „Media bez wyboru” (10 lutego 2021)Blisko pół miliona złotych na inicjatywy pszczelarskie (08 lutego 2021)Gmina Czerwonak: Prawie 160 tys. zł dofinansowania na projekt „Myśleć globalnie, działać lokalnie” (22 stycznia 2021)Finał 19. edycji konkursu EKOLAURY PIE już za nami (03 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony