Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy specjalista ds. komunikacji Eneris Surowce S.A.
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska już 24 października

a+a-    Powrót       11 października 2019       Odpady       Artykuł promocyjny   

Tegoroczne XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska będzie szczególnym wydarzeniem. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaprezentować punkt widzenia trzech stron: ustawodawcy, przedsiębiorcy i urzędu na temat gospodarki odpadami. Zaproponowana forma da możliwość przedyskutowania wątpliwości wynikających z nowelizacji ustawy o odpadach.

Pracując w przedsiębiorstwie, które w ramach prowadzonej działalności wytwarza, magazynuje bądź przetwarza odpady, zadajemy sobie pytania:

  1. W jaki sposób monitorować miejsce magazynowania odpadów, nie naruszając przepisów RODO?
  2. Jak spełnić wymóg ważenia odpadów, jeśli nie mamy takich możliwości?
  3. W jaki sposób prawidłowo opracować operat przeciwpożarowy?
  4. Co z wystawianiem Kart Przekazania Odpadów za każdy wywóz?
  5. Jak będzie wyglądała ewidencja odpadów od 2020 roku?
  6. Czy czas na dostosowanie zezwoleń odpadowych mamy do września 2019 r., czy marca 2020 r.?

Nowelizacja ustawy wniosła ze sobą szereg pytań i wątpliwości w zakresie zastosowania nowych wytycznych i przeniesienia ich na grunt funkcjonującego zakładu. Forum FLOŚ daje możliwość podzielenia się posiadaną wiedzą, wymiany doświadczeń, jak również zdobycia wiedzy w zakresie już zastosowanych rozwiązań.

Zapraszamy na spotkanie ze specjalistami ds. ochrony środowiska, podczas którego będzie można porozmawiać z praktykami oraz przedstawicielami innych firm o problemach i rozwiązaniach, które mają zastosowanie w danym przedsiębiorstwie. Forum to również idealna okazja, aby zaprezentować się jako prelegent (osoby chcące podzielić się swoim punktem widzenia na temat gospodarki odpadami są zaproszone do kontaktu z organizatorami).

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej FLOŚ.

Źródło: Team Prevent Poland

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Chcesz chronić środowisko? Zapobiegaj marnowaniu żywności! (16 października 2019)Pierwsza w historii zielona kampania wyborcza za nami. Do czego zobowiązali się zwycięzcy? (14 października 2019)Logika cyrkularna zakrawająca na science-fiction? Witajcie w świecie fińskich wizjonerów (10 października 2019)Smart narzędzia, czyli o instrumentach wsparcia dla rozwoju idei smart city w Polsce (10 października 2019)Plany prawie dwukrotnego powiększenia zdolności spalarni odpadów w Rzeszowie. Podpisano list intencyjny (09 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony