Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. obszarów chronionych Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
Rośliny wodne z plantacji ekologicznej firmy Hydroidea

GDOŚ skontroluje budowę w Puszczy Noteckiej

a+a-    Powrót       10 lipca 2018       Planowanie przestrzenne   
- Budząca kontrowersje budowa na terenie Puszczy Noteckiej będzie skontrolowana – zapowiedział dziś minister środowiska Henryk Kowalczyk.

W ostatnich dniach media obiegła informacja o kontrowersyjnej budowli powstającej na wyspie w sercu Puszczy Noteckiej. Podnoszony jest także fakt, że zezwolenie na realizację tej inwestycji wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Decyzja poznańskiego RDOŚ, w której stwierdzono, że przy zachowaniu nałożonych warunków realizacji przedsięwzięcia nie powinno ono znacząco negatywnie oddziaływać na obszar Natura 2000 została wydana w kwietniu 2015 r. na podstawie m.in. przedstawionego przez inwestora raportu.

- W związku z pojawiającymi się kontrowersjami, poleciłem Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania tej decyzji. Ochrona polskiej przyrody jest kwestią nadrzędną i dlatego wszelkie postępowania w takich sprawach powinny być prowadzone w sposób przejrzysty i niepozostawiający pola do żadnych wątpliwości – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

- Kontrola rozpocznie się już dziś. Liczę na to, że jej wyniki dadzą jednoznaczną odpowiedź co do przebiegu procedury wydania decyzji, umożliwiającej budowę – podkreślał minister Kowalczyk.

Rozpoczynająca się kontrola ma wyjaśnić przebieg postępowania przed RDOŚ w Poznaniu i dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie o przebieg procesu wydawania decyzji w tej sprawie.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Będą zachęty do rekultywacji terenów pogórniczych? (13 lipca 2018)Siedziba urzędu z lat 70. zamieni się w zielony budynek (10 lipca 2018)GOZ i budżet obywatelski włączone do konkursu ECO-MIASTO (10 lipca 2018)Sejm przyjął nowelizację ustawy o PPP (09 lipca 2018)NIK: 41 proc. gmin bez aktualnego programu ochrony środowiska (09 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony