Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
C-Green: Mokre osady ściekowe przekształcone w czysty biowęgiel InnoEnergy
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid BAMARTECH

Przemysł cyrkularny w praktyce? Zgłoszenia na wyjazd studyjny do kopalni węgla Bolesław Śmiały

a+a-    Powrót       26 września 2019       Woda       Artykuł promocyjny   

Ścieki solakowe stanowią problem dla wielu gałęzi przemysłu. W samej Polsce przemysł wydobywczy uwalnia co roku około 4 miliony ton chlorku sodu do rzek. ZERO BRINE(1) przekształca te problematyczne odpady w zasoby, odzyskując wszystkie materiały, takie jak woda, sole i minerały, do ponownego wykorzystania w przemyśle, jednocześnie ograniczając zużycie energii.

GOZ w praktyce

Szansa na zapoznanie się technologiami odzyskiwania zasobów ze ścieków czy poprawiania efektywności energetycznej w przemyśle wydobywczym i zobaczenie gospodarki obiegowej w praktyce przydarzy się już 8 października w Łaziskach Górnych, gdzie zlokalizowana jest kopalnia węgla kamiennego Bolesław Śmiały. Na wizytę terenową zaproszeni są przedstawiciele mediów, zainteresowani takimi tematami, jak woda, ścieki i gospodarka o obiegu zamkniętym. Organizatorem wydarzenia jest ZERO BRINE. Termin zgłoszeń mija 27 września br.

Więcej informacji o rejestracji i wyjeździe na stronie internetowej.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Przypisy

1/ ZERO BRINE advances circular economy business model solutions to reduce industrial saline wastewater streams by recovering and reusing the minerals and water from the brine in other industries. ZERO BRINE is funded by the European Union's H2020 Research and Innovation Program and includes 20 partners from research institutes, SMEs, construction companies, and end-users from 10 countries across Europe.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Destrukt asfaltowy według prawa to odpad, a nie produkt uboczny. Logiki cyrkularnej w tym za grosz (17 marca 2020)KE poszerza działania wspierające GOZ o kolejne sektory i prewencję (12 marca 2020)5 korzyści płynących z recyklingu oraz skupu złomów metali (11 marca 2020)Spalarnie w Olsztynie i Gdańsku - czy sprawa jest już przesądzona? (03 lutego 2020)Spodziewany wzrost wartości sektora odpadowego do niemal 21 mld PLN w 2024 r. Kto zarobi, a kto straci? (08 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony