Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Zespole ds. Orzecznictwa, Legislacji i Analiz Ministerstwo Środowiska
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Przemysł cyrkularny w praktyce? Zgłoszenia na wyjazd studyjny do kopalni węgla Bolesław Śmiały

a+a-    Powrót       26 września 2019       Woda       Artykuł promocyjny   

Ścieki solakowe stanowią problem dla wielu gałęzi przemysłu. W samej Polsce przemysł wydobywczy uwalnia co roku około 4 miliony ton chlorku sodu do rzek. ZERO BRINE(1) przekształca te problematyczne odpady w zasoby, odzyskując wszystkie materiały, takie jak woda, sole i minerały, do ponownego wykorzystania w przemyśle, jednocześnie ograniczając zużycie energii.

GOZ w praktyce

Szansa na zapoznanie się technologiami odzyskiwania zasobów ze ścieków czy poprawiania efektywności energetycznej w przemyśle wydobywczym i zobaczenie gospodarki obiegowej w praktyce przydarzy się już 8 października w Łaziskach Górnych, gdzie zlokalizowana jest kopalnia węgla kamiennego Bolesław Śmiały. Na wizytę terenową zaproszeni są przedstawiciele mediów, zainteresowani takimi tematami, jak woda, ścieki i gospodarka o obiegu zamkniętym. Organizatorem wydarzenia jest ZERO BRINE. Termin zgłoszeń mija 27 września br.

Więcej informacji o rejestracji i wyjeździe na stronie internetowej.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Przypisy

1/ ZERO BRINE advances circular economy business model solutions to reduce industrial saline wastewater streams by recovering and reusing the minerals and water from the brine in other industries. ZERO BRINE is funded by the European Union's H2020 Research and Innovation Program and includes 20 partners from research institutes, SMEs, construction companies, and end-users from 10 countries across Europe.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Logika cyrkularna zakrawająca na science-fiction? Witajcie w świecie fińskich wizjonerów (10 października 2019)Mazovia Circular Congress już 11 października (04 października 2019)Konferencja „30 lat Czystszej Produkcji – na drodze do GOZ” już w poniedziałek (02 października 2019)Katowice we współpracy z organizacjami pozarządowymi wypracują model gospodarki o obiegu zamkniętym (02 października 2019)Sojusz na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym w zakresie tworzyw sztucznych (27 września 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony