Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Zabezpieczenia Geodezyjnego Urząd Morski w Gdyni
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych Arcadis

Nowy Główny Geolog Kraju powołany

a+a-    Powrót       01 sierpnia 2019       Management   

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał z dniem 1 sierpnia br. nowego Głównego Geologa Kraju, którym został Piotr Dziadzio - poinformował w środę resort środowiska.

Jak podano w komunikacie, powołany od 1 sierpnia 2019 r. na stanowisko Głównego Geologa Kraju Piotr Dziadzio, "posiada wieloletnie doświadczenie w branży geologicznej i w poszukiwaniu oraz wydobyciu surowców".

Z informacji resortu środowiska wynika, że nowy Główny Geolog jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi, gdzie uzyskał tytuł magistra geologii w zakresie stratygraficzno-poszukiwawczym. W Państwowym Instytucie Geologicznym uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii. Ukończył Studia podyplomowe z zakresu zarządzania firmą w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis Univerisity w Nowym Sączu. Posiada uprawnienia geologiczne kat. I.

- Karierę zawodową w geologii rozpoczął w 1992 roku w PAN-Instytucie Nauk Geologicznych. W latach 1993-2006, pracował w PGNiG S.A. w Biurze Geologicznym Geonafta w Gorlicach oraz w Departamencie Poszukiwania Złóż Ośrodku - Regionalnym Południe w Jaśle. W latach 2006-2011 był dyrektorem zarządzającym spółką Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze sp. z.o.o. w Gorlicach. W latach 2012-2013 pracował w firmach prywatnych związanych z wydobyciem surowców. Następnie od 2013 do chwili obecnej pracował w Instytucie Nafty i Gazu – Państwowym Instytucie Badawczym - czytamy.

Resort podał, że Dziadzio jest wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. W 2016 został wybrany na sekretarza generalnego tej organizacji. Od 2014 roku jest redaktorem naczelnym czasopisma Wiadomości Naftowe i Gazownicze. Od 2016 roku jest również sekretarzem Polskiego Komitetu Narodowego Światowej Rady Naftowej (Word Petroleum Council).

Posiada on także Odznaczenie Honorowe Zasłużony dla Górnictwa RP, którą otrzymał za pracę na rzecz polskiego górnictwa w 2008 r. - czytamy w komunikacie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Powstało europejskie konsorcjum na rzecz badań nad zagrożeniami geofizycznymi (10 stycznia 2020)Zmian w ministerstwach ciąg dalszy (22 listopada 2019)Klimat w ujęciu rządowym ciągle pozostaje tajemnicą (20 listopada 2019)Nowy dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego (09 października 2019)Kolejna gmina z dotacją na badanie złóż geotermalnych (12 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony