Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Nowe, zielone technologie poszukiwane – startuje VIII edycja programu GreenEvo

a+a-    Powrót       21 października 2019       Zrównoważony rozwój   

Rozpoczął się nabór wniosków do VIII edycji programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, organizowanego przez Ministerstwo Środowiska. Laureaci konkursu otrzymają wsparcie merytoryczno-edukacyjne, zaś oferowane przez nich rozwiązania będą miały szansę na zaistnienie na rynkach zagranicznych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 listopada 2019 r.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii wyszukuje najlepsze technologie sprzyjające ochronie środowiska – innowacje „made in Poland” – i pomaga im zaistnieć poza granicami naszego kraju. W ramach sześciu edycji, które zrealizowano w latach 2009-2015, wytypowano łącznie 74 rozwiązania, które zdaniem kapituły konkursowej zasłużyły na finansowe wsparcie. W 2018 r. dokonano przeglądu i weryfikacji dokonań dotychczasowych laureatów – w efekcie dalszą pomoc zapewniło sobie 33 przedsiębiorców, oferujących łącznie 34 technologie środowiskowe.

Teraz program wraca do swojej pierwotnej formuły, co oznacza nabór zupełnie nowych, zielonych technologii, należących do ośmiu obszarów:

  • odnawialne źródła energii;
  • przyjazne dla środowiska rozwiązania dla przemysłu wydobywczego;
  • rozwiązania wspierające oszczędność energii;
  • systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym;
  • technologie sprzyjające ochronie klimatu;
  • technologie wspierające gospodarkę odpadami;
  • technologie wodno-ściekowe;
  • technologie niskoemisyjnego transportu; pojazdy elektryczne i magazyny energii.

Zgłoszenia można nadsyłać do 20 listopada br., zgodnie z Regulaminem VIII edycji GreenEvo. Po tym terminie wnioski zostaną poddane ocenie formalnej, a następnie merytorycznej. Na początku 2020 r. kapituła wyłoni 20 technologii najlepiej spełniających założenia konkursu. Laureaci VIII edycji GreenEvo mogą liczyć na bezpłatne szkolenia dotyczące m.in. instrumentów wsparcia dostępnych w kraju i za granicą, różnic kulturowych, technik prezentacji, marketingu i sprzedaży czy ochrony własności intelektualnej, a także na możliwość zaprezentowania nagrodzonych rozwiązań podczas zagranicznych misji gospodarczych sfinansowanych w ramach konkursu.

Więcej informacji o programie GreenEvo – Akcelerator Zielonych Energii można znaleźć pod adresem http://greenevo.gov.pl

Źródło: MŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ponad 61,5 mln euro na innowacyjne projekty (20 kwietnia 2020)Statystyki sugerują, że przemysł jądrowy największy rozkwit może mieć już za sobą (03 kwietnia 2020)Mobilność miejska musi zmierzyć się z wyzwaniem efektywności energetycznej (04 marca 2020)10 mln euro z funduszy europejskich na rozwój rynku Corporate Venture Capital w Polsce (25 lutego 2020)XI Smart City Forum w marcu (21 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony