Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor/ Starszy Inspektor Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warsz
Specjalista ds. wsparcia realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) Ministerstwo Energii

Do 8 września ankieta nt. programu Horyzont Europa

a+a-    Powrót       05 sierpnia 2019       Zrównoważony rozwój   

Jakie są najpilniejsze wyzwania, którym powinny sprostać badania i innowacje finansowane przez UE? Jakie są najważniejsze efekty – naukowe, technologiczne, gospodarcze, społeczne – na które powinny być ukierunkowane wyniki prac B+R+I? Komisja Europejska czeka na opinie do 8 września 2019 r.

Komisja przygotowuje się do wdrożenia programu Horyzont Europa, kolejnego i najbardziej ambitnego unijnego programu badań i innowacji (2021–2027), którego budżet ma wynieść 100 mld euro. W ramach tego procesu Komisja rozpoczęła konsultacje online. Wyrażone opinie pomogą w kształtowaniu kierunku europejskich inwestycji w badania i innowacje w nadchodzących latach i staną się fundamentem dla „Planu strategicznego” programu Horyzont Europa, na którym opierać się będą programy prac i tematy konkursów w ciągu pierwszych czterech lat programu Horyzont Europa (2021–2024).

Duże wyzwania społeczne

Ogólnie rzecz biorąc, konsultacje pomogą określić wpływ, wywołać debatę i nowe pomysły. Kluczowym wydarzeniem w tym procesie wspólnego projektowania będą Europejskie Dni Badań i Innowacji w Brukseli w dniach 24-26 września 2019 r.

Proces wspólnego projektowania spowoduje, że ​​program Horyzont Europa będzie ukierunkowany na to, co dla obywateli UE najważniejsze, na poprawę codziennego życia, pomoże też przekształcić duże wyzwania społeczne, takie jak zmiany klimatyczne, w innowacyjne rozwiązania na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Komisja zaprasza wszystkich zainteresowanych przyszłymi priorytetami UE w zakresie badań i innowacji w dowolnym miejscu na świecie do udziału w konsultacjach, które zakończą się 8 września 2019 r. Link do ankiety tutaj.

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Biotworzywa. Nieśmiały trend czy konieczność, której nie uniknie przemysł? (10 września 2019)Czy widmo głodu przemówi silniej niż argumenty kryzysu klimatycznego? (08 sierpnia 2019) Paweł Ciećko w Radzie Naukowej IMiGW (31 lipca 2019)UE otwiera laboratoria dla badaczy zajmujących się m.in. bezemisyjną produkcją energii (30 lipca 2019)Standardy dotyczące oświetlenia w miastach do ponownego przemyślenia (29 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony