Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
QS1: Jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 4 modułów PV o łącznej mocy 1200W APsystems
YC600: jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 2 modułów PV o łącznej mocy 600W APsystems

8. Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”. Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza do udziału w badaniu

a+a-    Powrót       09 marca 2020       Energia       Artykuł promocyjny   

Producenci urządzeń, firmy instalacyjne i EPC, deweloperzy i inwestorzy z branży fotowoltaicznej mogą wziąć udziału w badaniu rynku. Uzyskane odpowiedzi posłużą do przygotowania analiz do 8. Raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”.

Instytut Energetyki Odnawialnej pracuje nad ósmą edycją corocznego raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”. W każdym z raportów publikowane są bieżące analizy nt. rynku PV oraz możliwe perspektywy jego rozwoju. Ubiegłoroczny raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce '2019” jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej IEO. Raport był szeroko cytowany w mediach branżowych krajowych i zagranicznych oraz cieszył się dużą popularnością. Tylko ze strony IEO dokonano ponad 1700 pobrań raportu.

Zakres merytoryczny tegorocznego raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” będzie obejmował szeroki wachlarz aspektów dotyczących branży. W raporcie zostanie przedstawiony m.in. aukcyjny system wsparcia, rynek prosumentów indywidualnych i autoproducentów biznesowych (commercial), możliwości finansowania, uwarunkowania prawne polskie oraz nowe europejskie ramy rozwoju OZE.

Co było w 7. edycji raportu? Więcej w artykule pt. Hossa na rynku fotowoltaiki w Polsce

W tegorocznym raporcie, podobnie jak w poprzedniej edycji, Instytut zamieści wyniki badania rynku PV. Analizy przeprowadzane będą na podstawie ankiet wypełnionych przez producentów urządzeń, firmy instalacyjne i EPC, deweloperów i inwestorów. Analizy obejmą m.in. zdolności produkcyjne, deweloperskie i wykonawcze polskich firm, co wydaje się szczególnie istotne w kontekście znaczącego wzrostu zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi. Przedmiotem zainteresowania rządu i instytucji finansujących jest wpływ instrumentów wsparcia na rynek PV i te oczekiwania zostały uwzględnione w ankietach. Raport dzięki swojemu szerokiemu zasięgowi jest pewnego rodzaju platformą wymiany informacji, kontaktów i doświadczeń pomiędzy uczestnikami całego rynku związanego z fotowoltaiką.

Firmy z branży PV zaproszone do wzięcia udziału w badaniu

Biorąc pod uwagę powyższe, IEO uprzejmie zaprasza firmy związane z branżą PV do wzięcia udziału w badaniu rynku i wypełnienia ankiety.

Uczestnicy ankiety otrzymają certyfikat pozycjonujący firmę na rynku. Logotypy ankietowanych firm zostaną umieszczone na mapie Polski w początkowej części raportu. Dodatkowo do raportu jako załącznik, zostanie dodana lista ankietowanych firm wraz z danymi kontaktowymi oraz linkiem do strony.

Publikacja raportu planowana na czerwiec 2020 r.

Planowany termin wydania raportu to czerwiec 2020 r.- raport tak jak poprzednio będzie dostępny bezpłatnie na stronie Instytutu. IEO przeprowadzi, we współpracy z partnerami, szereg akcji promocyjnych, m.in. zorganizowana zostanie konferencja, na którą zaproszeni zostaną partnerzy raportu, przedstawiciele instytucji rządowych i dziennikarze. Publikacja i promocja raportu zbiegną się czasowo z dyskusją nt. wdrożenia w Polsce nowej dyrektywy o OZE (RED II) oraz z procesem zatwierdzania alokacji zielonych funduszy UE na lata 2021-2027.

Zainteresowanych wzięciem udziału w badaniu rynku IEO prosi o kontakt z Dorotą Grędą dgreda@ieo.pl

Więcej informacji o raporcie tutaj.

Lista partnerów raportu i patronów medialnych dostępna jest tutaj. Wśród nich Teraz Środowisko.

Źródło: IEO

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program wsparcia OZE w Tychach, nawet 100 proc. dofinansowanie dla mieszkańców (28 lipca 2020)Raport IJ: inwestycje w energetyce mogą zasilić polski PKB o 200-300 mld zł (20 lipca 2020)Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy parkingu Parkuj i jedź (16 lipca 2020)100 000 wniosków w programie „Mój Prąd” (14 lipca 2020)Nadchodzą kolejne zmiany w ustawie o OZE (30 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony