Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
01.12.2020 01 grudnia 2020

II etap konsultacji raportu z wykonania Konwencji z Aarhus do 20 listopada

   Powrót       05 listopada 2020       Management   

Ministerstwo Klimatu i Środowiska dziękuje za uwagi przedstawione w I etapie konsultacji społecznych projektu raportu z wykonania Konwencji z Aarhus. Jednocześnie zaprasza do wzięcia udziału w II etapie konsultacji treści projektu raportu z wykonania Konwencji z Aarhus za lata 2017 - 2021.

Konwencja o dostępie do informacji, udziale społeczeństwa w podejmowaniu decyzji oraz dostępie do sprawiedliwości w sprawach dotyczących środowiska, sporządzona w Aarhus dnia 25 czerwca 1998 r. w Bazie aktów prawnych TŚ.

Jak rozpatrzono uwagi

Te uwagi, które zostały uwzględnione w projekcie, zostały wpisane do części raportu, dotyczącej stwierdzonych przeszkód we wdrażaniu Konwencji. Wynikało to z ich charakteru. Równocześnie resort informuje, że nie było możliwe wpisanie ich do projektu raportu w całości, ponieważ treść raportu nie może przekraczać określonej odgórnie wielkości.

W jaki sposób zgłaszać uwagi w II etapie konsultacji

Projekt raportu z wykonania Konwencji z Aarhus udostępniono w pliku DOC. Uwagi można zgłaszać poprzez naniesienie uwag w trybie "rejestruj zmiany". Następnie plik z naniesionymi uwagami należy przesłać na adresy mailowe: jaroslaw.mielnik@klimat.gov.pl oraz monika.szamotulska@klimat.gov.pl.

Projekt raportu z wykonania Konwencji z Aarhus do pobrania tutaj.

Z kim się kontaktować

Konsultacje projektu raportu z wykonania Konwencji z Aarhus prowadzone są przez Departament Instrumentów Środowiskowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Mail do DIŚ to: departament.instrumentow.srodowiskowych.gov.pl. Telefon do DIŚ to: +48 22 3692472.

Termin na składanie uwag - 20 listopada 2020 r.

Czytaj: Czy unijny Trybunał Sprawiedliwości zaleje fala skarg dotyczących środowiska?

Źródło: MKiŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Śląsk: 256 mln zł dofinansowania na modernizację tras kolejowych (30 listopada 2020)Ruszyły konsultacje Programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych (30 listopada 2020)Rozporządzenie doprecyzuje nazwy frakcji odpadów, trwają konsultacje (27 listopada 2020)Trwają konsultacje zmian dotyczących wykorzystania osadów ściekowych (27 listopada 2020)Polska regionalnym hubem gazowym? Ruszają konsultacje rynkowe (25 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony