Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista - planista projektu Opracowywanie planów ochrony dla dwóch obszarów Natura 2000 na Dolnym Śląsku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
Specjalista ds. opiniowania i uzgadniania przedsięwzięć na obszarach Natura 2000 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku

Inwestowanie na obszarze Natura 2000 nie musi być trudne

a+a-    Powrót       15 kwietnia 2016       Management   

Ten, kto szuka informacji na temat praw i zasad obowiązujących na terenach należących do sieci obszarów Natura 2000, znajdzie je w Centrum Informacji Natura 2000 otwartym niedawno w Krakowie. Centrum powstało w ramach projektu „Misja Natura” realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

Z jego usług mogą korzystać zarówno osoby prywatne, władze lokalne, instytucje, jak i przedsiębiorcy. Eksperci bezpłatnie udzielają informacji na temat obszarów wchodzących w skład sieci Natura 2000, informują o możliwościach lokowania inwestycji. Pomagają też w rozwiązywaniu trudnych spraw, sporządzaniu raportów środowiskowych i przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko. Zespół specjalistów dzieli się również wiedzą pomocną przy sporządzaniu planów zadań ochronnych.

Porad udzielają: prawnik, planista, ekonomista, doradca rolnośrodowiskowy, ponadto przyrodnicy: ornitolog, teriolog, entomolog, herpetolog i hydrolog. Wiedzą podzielą się też specjalista do spraw ekoturystyki i specjalista ds. ekoenergetyki. W grupie doradców są także fundraiserzy informujący o środkach zarówno unijnych, jak i krajowych wspomagających różne formy działalności na terenach sieci obszarów Natura 2000.

Pytania związane z funkcjonowaniem sieci obszarów Natura 2000 można zgłaszać osobiście w siedzibie Centrum Informacji Natura 2000 (mieści się ono przy ul. Czystej 17/4), poza tym telefonicznie, jak i za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej projektu.

Projekt „Misja Natura” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Honorowy patronat na projektem objął Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.

Ewa Szekalska: Dziennikarz

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Przywróćmy tradycyjne sady (15 marca 2019)Obce gatunki stanowią znacznie poważniejszy problem niż sądzono (14 marca 2019)W ramach wspieranej przez dolnośląski WFOŚiGW akcji wypuszczono na pola 700 kuropatw (11 marca 2019)Powstanie cyfrowa baza danych naukowych o Puszczy Białowieskiej (04 marca 2019)Dekada przywracania ekosystemów ONZ (04 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony