Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! SUEZ

KE zatwierdziła wsparcie dla spalarni odpadów w Gdańsku

a+a-    Powrót       22 października 2019       Energia   

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że uznała, że wynoszące 64 mln euro wsparcie na budowę zakładu przetwarzania odpadów komunalnych Port Czystej Energii w Gdańsku jest zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Beneficjentem pomocy będzie spółka komunalna, która realizuje projekt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Komisja Europejska stwierdziła, że pomoc publiczna jest zgodna z unijnymi zasadami pomocy państwa. Przyczyni się ona do realizacji celów UE w zakresie energii i środowiska bez nadmiernego zakłócania konkurencji na jednolitym rynku.

Instalacja w Gdańsku pod nazwą Port Czystej Energii będzie miała jedną linię technologiczną o mocy przerobowej 160 tys. ton rocznie. Będą do niej trafiać odpady pozostałe po procesie segregacji surowców wtórnych tzw. frakcja resztkowa (wysokoenergetyczna) z Gdańska oraz z 34 pomorskich miast i gmin. Wyprodukowane w spalarni ciepło i energia mają zaspokoić potrzeby około 35 tys. rodzin. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Priority first, czyli dlaczego ubocznym produktom spalania powinno przysługiwać pierwszeństwo (23 kwietnia 2020)Wytyczne KE: jak zarządzać odpadami, w tym medycznymi, w czasach COVID-19 (15 kwietnia 2020) Branża odpadowa potrzebuje stabilizacji prawa (10 kwietnia 2020)Szesnaście nowych wniosków ws. budowy spalarni odpadów na Śląsku (28 lutego 2020)WIOŚ skontrolował zakłady w województwie małopolskim. W większości z nich spalano odpady (18 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony