Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu Arcadis
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód Arcadis

Katowice laureatem nagrody Teraz Środowisko w konkursie Eco-Miasto

a+a-    Powrót       27 września 2018       Zrównoważony rozwój   

Już po raz czwarty redakcja Teraz Środowisko przyznała nagrodę za całokształt starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jednej z gmin zgłoszonych do konkursu Eco-Miasto. Po Gdyni, Wrocławiu i Płońsku, laureatem zostały w tym roku Katowice.

Redakcja Teraz Środowisko od czterech lat jest partnerem organizowanego przez Ambasadę Francji w Warszawie konkursu Eco-Miasto. Podczas gdy oficjalny konkurs nagradza jedno duże i jedno małe miasto w każdej z pięciu kategorii - gospodarki wodnej, zrównoważonego transportu, efektywności energetycznej w budownictwie, zieleni miejskiej oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, nasi zasiadający w konkursowym jury dziennikarze organizują dodatkowo oddzielne narady. Wyłaniają w nich jedno miasto, wyróżniające się swoimi dokonaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju w kilku dziedzinach.

W minionych latach redakcja nagrodziła Gdynię (2015), Wrocław (2016) oraz Płońsk (2017). Laureatem nagrody Teraz Środowisko w szóstej edycji konkursu Eco-Miasto są Katowice. Jury doceniło działania miasta w kierunku ograniczenia zużycia energii i zasobów wodnych, poprawę jakości powietrza przez kształtowanie zielonej infrastruktury oraz programy edukacyjne w zakresie odpowiedzialnego korzystania ze środowiska.

Na czym polega nagroda?

Nagrodą jest promocja projektów środowiskowych i polityki zrównoważonego rozwoju miasta poprzez cykl artykułów, wywiadów i reportaży promocyjnych, a także kampanię wizerunkową na stronie internetowej i w newsletterze Teraz Środowisko. Jednym słowem: dowiedzą się Państwo wkrótce sporo na temat stosowanych przez Katowice rozwiązań środowiskowych. Gratulujemy zwycięskiemu miastu!

Redakcja Teraz Środowisko

Eco-MiastoTekst powstał w ramach projektu Eco-Miasto, którego celem jest rozpowszechnienie i wdrażanie w polskich gminach dobrych praktyk w zrównoważonym rozwoju. Projekt organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Teraz Środowisko.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

POLECO z rozbudowaną ofertą OZE (17 lipca 2020)Czy samorządowcy są za pan brat z ideą Smart City? (18 czerwca 2020)Kongres w wersji ONLINE. Smart City w czasie pandemii (08 czerwca 2020)W polskim krajobrazie dominuje chaos przestrzenny (07 kwietnia 2020)XI Smart City Forum w marcu (21 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony