Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych Arcadis
Systemy IT do gospodarowania odpadami darsoft.pl

Katowice laureatem nagrody Teraz Środowisko w konkursie Eco-Miasto

a+a-    Powrót       27 września 2018       Zrównoważony rozwój   

Już po raz czwarty redakcja Teraz Środowisko przyznała nagrodę za całokształt starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jednej z gmin zgłoszonych do konkursu Eco-Miasto. Po Gdyni, Wrocławiu i Płońsku, laureatem zostały w tym roku Katowice.

Redakcja Teraz Środowisko od czterech lat jest partnerem organizowanego przez Ambasadę Francji w Warszawie konkursu Eco-Miasto. Podczas gdy oficjalny konkurs nagradza jedno duże i jedno małe miasto w każdej z pięciu kategorii - gospodarki wodnej, zrównoważonego transportu, efektywności energetycznej w budownictwie, zieleni miejskiej oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, nasi zasiadający w konkursowym jury dziennikarze organizują dodatkowo oddzielne narady. Wyłaniają w nich jedno miasto, wyróżniające się swoimi dokonaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju w kilku dziedzinach.

W minionych latach redakcja nagrodziła Gdynię (2015), Wrocław (2016) oraz Płońsk (2017). Laureatem nagrody Teraz Środowisko w szóstej edycji konkursu Eco-Miasto są Katowice. Jury doceniło działania miasta w kierunku ograniczenia zużycia energii i zasobów wodnych, poprawę jakości powietrza przez kształtowanie zielonej infrastruktury oraz programy edukacyjne w zakresie odpowiedzialnego korzystania ze środowiska.

Na czym polega nagroda?

Nagrodą jest promocja projektów środowiskowych i polityki zrównoważonego rozwoju miasta poprzez cykl artykułów, wywiadów i reportaży promocyjnych, a także kampanię wizerunkową na stronie internetowej i w newsletterze Teraz Środowisko. Jednym słowem: dowiedzą się Państwo wkrótce sporo na temat stosowanych przez Katowice rozwiązań środowiskowych. Gratulujemy zwycięskiemu miastu!

Redakcja Teraz Środowisko

Eco-MiastoTekst powstał w ramach projektu Eco-Miasto, którego celem jest rozpowszechnienie i wdrażanie w polskich gminach dobrych praktyk w zrównoważonym rozwoju. Projekt organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Teraz Środowisko.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W polskim krajobrazie dominuje chaos przestrzenny (07 kwietnia 2020)XI Smart City Forum w marcu (21 lutego 2020)Startuje UK-Polish TechChallenge. Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla branży fintech oraz cleantech (31 stycznia 2020)Smart narzędzia, czyli o instrumentach wsparcia dla rozwoju idei smart city w Polsce (10 października 2019)Już w przyszłym tygodniu ruszają 31. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM (03 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony