Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód Arcadis
Kompleksowe badania i monitoring biotechnologiczny biogazowni POLBIOTECH LABORATORIUM Sp. z o.o.

Katowice laureatem nagrody Teraz Środowisko w konkursie Eco-Miasto

a+a-    Powrót       27 września 2018       Zrównoważony rozwój   

Już po raz czwarty redakcja Teraz Środowisko przyznała nagrodę za całokształt starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jednej z gmin zgłoszonych do konkursu Eco-Miasto. Po Gdyni, Wrocławiu i Płońsku, laureatem zostały w tym roku Katowice.

Redakcja Teraz Środowisko od czterech lat jest partnerem organizowanego przez Ambasadę Francji w Warszawie konkursu Eco-Miasto. Podczas gdy oficjalny konkurs nagradza jedno duże i jedno małe miasto w każdej z pięciu kategorii - gospodarki wodnej, zrównoważonego transportu, efektywności energetycznej w budownictwie, zieleni miejskiej oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, nasi zasiadający w konkursowym jury dziennikarze organizują dodatkowo oddzielne narady. Wyłaniają w nich jedno miasto, wyróżniające się swoimi dokonaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju w kilku dziedzinach.

W minionych latach redakcja nagrodziła Gdynię (2015), Wrocław (2016) oraz Płońsk (2017). Laureatem nagrody Teraz Środowisko w szóstej edycji konkursu Eco-Miasto są Katowice. Jury doceniło działania miasta w kierunku ograniczenia zużycia energii i zasobów wodnych, poprawę jakości powietrza przez kształtowanie zielonej infrastruktury oraz programy edukacyjne w zakresie odpowiedzialnego korzystania ze środowiska.

Na czym polega nagroda?

Nagrodą jest promocja projektów środowiskowych i polityki zrównoważonego rozwoju miasta poprzez cykl artykułów, wywiadów i reportaży promocyjnych, a także kampanię wizerunkową na stronie internetowej i w newsletterze Teraz Środowisko. Jednym słowem: dowiedzą się Państwo wkrótce sporo na temat stosowanych przez Katowice rozwiązań środowiskowych. Gratulujemy zwycięskiemu miastu!

Redakcja Teraz Środowisko

Eco-MiastoTekst powstał w ramach projektu Eco-Miasto, którego celem jest rozpowszechnienie i wdrażanie w polskich gminach dobrych praktyk w zrównoważonym rozwoju. Projekt organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Teraz Środowisko.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Formuła PPP w wod-kan pozwala kontrolować koszty (21 października 2020)W perspektywie dekady miks energetyczny będzie znacznie bardziej zróżnicowany (17 września 2020)Bytom chce inwestować w nowoczesne technologie energetyczne (27 sierpnia 2020)Weź udział w konsultacjach publicznych w sprawie pakietu dot. regulacji usług cyfrowych (20 sierpnia 2020)POLECO z rozbudowaną ofertą OZE (17 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony