Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Instalator fotowoltaiki (Ekipy Monterskie) Foton Technik
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

Kielce 4D umożliwiają pomiar potencjału solarnego

a+a-    Powrót       10 lipca 2019       Energia   

Kielce są jedynym miastem w naszym kraju, w którym publikowany jest aktualny zestaw danych Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej z wykorzystaniem najnowocześniejszego rozwiązania – Kielce 4D. Dostępna aplikacja, opracowana w oparciu o dane lotnicze (z kwietnia br.), jest zamieszczona na specjalnej stronie internetowej 4d.kielce.eu, a także na platformie Idea Kielce. Aplikacja ta jest dostępna dla wszystkich mieszkańców, urzędników, przedsiębiorców, inwestorów czy innych osób, które poszukują specjalistycznych danych.

Trzy wymiary i zmiany w czasie

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu będzie można m.in. dokonywać pomiarów w poziomie i pionie, mierzyć powierzchnie, porównywać istniejące i dostępne ortofotomapy czy wreszcie mierzyć potencjał solarny dachów na wszystkich budynkach w mieście, ich kubaturę oraz analizować zacienianie, nasłonecznianie budynków i ich wzajemne relacje dla każdego dnia w roku.

Informacja przestrzenna, która uzbrojona jest w trzeci wymiar, pozwoli oglądać, analizować dowolny fragment miasta z wielu stron i perspektyw. Poza tym dzięki powtarzaniu zakresu pomiarów w oparciu o specjalistyczne zdjęcia lotnicze odnawiany jest co kilka lat zasób mapowy, przez co możliwa jest analiza zachodzących zmian, monitorowanie kierunków rozwoju przestrzennego czy aktywnego wpływu na wygląd Kielc i zrównoważoną politykę zagospodarowania terenu.

Koszt projektu zamknął się kwotą 330 tysięcy złotych brutto.

Źródło: Urząd Miasta Kielce

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polityka miejska – wyzwaniem dla świata. Trwa rejestracja na Światowe Forum Miejskie WUF10 w Abu Zabi (13 stycznia 2020)Zaprojektuj zieloną Warszawę i Poznań. Trwa konkurs na wizję zielonego miasta przyszłości (03 stycznia 2020)Tramwajem przez miasto! Czyli o zaletach transportu publicznego na szynach - z perspektywy Francji i Polski (02 stycznia 2020)W Koszalinie radni podwyższyli opłaty w strefie płatnego parkowania (20 grudnia 2019)Zmiany w Prawie budowlanym i Prawie geodezyjnym i kartograficznym przyjęte przez Radę Ministrów (18 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony