Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista z dziedziny ochrony powietrza, OZE Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdań
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

III Kongres Czystego Powietrza już w lutym

a+a-    Powrót       10 lutego 2020       Powietrze i klimat       Artykuł promocyjny   

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o. oraz Mazowiecką Agencją Energetyczną organizuje III Kongres Czystego Powietrza. W tym roku kongres odbędzie się 26 lutego 2020r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Co roku wydarzenie skupia środowiska samorządowe, naukowe oraz pozarządowe zaangażowane w działania związane z ochroną powietrza.

Tegoroczna edycja Kongresu zbiega się z konsultacjami społecznymi programu ochrony powietrza opracowywanego przez samorządy województw, którego konieczność opracowania przez wszystkie województwa wynika z wyroku TSUE.

Dlatego wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. konsultacje społeczne i założenia nowego programu ochrony powietrza, działania w obszarze poprawy jakości powietrza (wyzwania, zagrożenia), analiza stanu jakości powietrza, a także efektywna współpraca międzysamorządowa.

Wśród prelegentów są m.in. przedstawiciele rządu i samorządów, Polskiego Alarmu Smogowego i Greenpeace Polska, a także naukowcy i lekarze.

Kongres skierowany jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, środowisk naukowych oraz biznesu z województwa mazowieckiego.

Patronami medialnymi wydarzenia są „Gazeta Wyborcza Stołeczna”, „Polish Market”, „Przegląd Komunalny” oraz portale – Portal Komunalny, Teraz Środowisko oraz Transport Publiczny.

Więcej informacji na stronie Kongresu: kongresczystegopowietrza.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Targi Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska w Ptak Warsaw Expo (20 lutego 2020)Województwo lubuskie przeznaczy 5,7 mln zł na projekty na rzecz ochrony środowiska (20 lutego 2020)WIOŚ skontrolował zakłady w województwie małopolskim. W większości z nich spalano odpady (18 lutego 2020)Jaki wpływ mają zmiany klimatu na cykl rozwojowy buka? (11 lutego 2020)Czyste Powietrze wspierane przez Catching-up Regions (05 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony