Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Serwisant VEOLIA WATER TECHNOLOGIES SP. Z O.O.
Technolog VEOLIA WATER TECHNOLOGIES SP. Z O.O.

Kozy: Kanalizacja dla niemal 3 tys. nowych użytkowników

a+a-    Powrót       13 lipca 2018       Woda   

Gmina Kozy to największa gmina wiejska w powiecie bielskim (województwo śląskie). Dzięki unijnemu dofinansowaniu przekazanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości prawie 25 mln zł, będzie mogła ona zrealizować projekt budowy kanalizacji sanitarnej na swoim terenie o długości ponad 32 km. W ramach realizacji tego projektu, o łącznej wartości niemal 49 ml zł, do sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych 2924 nowych użytkowników. Efekt rzeczowy zostanie zrealizowany w pierwszej połowie 2022 r., a efekt ekologiczny – do końca czerwca 2023 r.

Jak wspomniał w środę podczas podpisywania umowy wójt gminy Kozy, Krzysztof Fiałkowski, przy kontrasygnacie Dominika Pawińskiego, Skarbnika Gminy Kozy, inwestycja ta nie byłaby możliwa bez wsparcia z Narodowego Funduszu. Wójt podkreślił, że dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, poprawi się znacznie jakość życia mieszkańców gminy.

- Ludzie bardzo potrzebują kanalizacji, na którą czekają już od prawie 30 lat – zaznaczył Krzysztof Fiałkowski.

Umowę podpisano w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: NFOŚiW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

94 gminy odwołały się od decyzji Wód Polskich w sprawie taryf (17 września 2018)Zielona Góra: Ponad 64 mln zł na gospodarkę wodami opadowymi (05 września 2018)Ropczyce: Blisko 14 mln zł na poprawę gospodarki ściekowej (03 września 2018)Podkarpackie: Blisko 8 mln zł na budowę kanalizacji (31 sierpnia 2018)Pozwolenie wodnoprawne to nie wszystko (30 sierpnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony