Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Podreferendarz w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Oczyszczalnie przydomowe EkoDuel oraz EkoDuel Plus Ekodren

X Krajowa Konferencja Bioindykacyjna w kwietniu

a+a-    Powrót       27 stycznia 2020       Ryzyko       Artykuł promocyjny   

Krajowa Konferencja Bioindykacyjna już od 10 lat stanowi forum wymiany doświadczeń oraz umożliwia prezentację najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu szeroko rozumianych zagadnień związanych z wykorzystaniem metod biologicznych w ocenie stanu różnych elementów środowiska (wody, gleby i powietrza), kontroli jakości procesów oczyszczania ścieków komunalnych i w różnych obszarach przemysłu oraz w procesie uzdatniania wody. Sympozjum jest unikatowym wydarzeniem w Polsce, gdyż jest jedyną konferencją o takiej tematyce naukowej. Nowością są sesje poświęcone nowym zagrożeniom i wyzwaniom wynikających m.in. ze zmian klimatu.

Konferencja pozwala na integrację środowisk naukowych zainteresowanych bioindykacją oraz praktyków wykorzystujących metody bioindykacyjne. W zamyśle, konferencja stanowi platformę łączącą naukę z przemysłem.

Sympozjum skierowane jest do ośrodków naukowych i instytutów badawczych, instytucji związanych z ochroną środowiska, a także przedstawicieli przemysłu odpowiedzialnych za jakość wody i ścieków.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.bioindykator.pl oraz w mediach społecznościowych. Informacje promocyjne znajdują się również na stronach patronów medialnych konferencji: Technologia wody, Świat Wody oraz Teraz Środowisko.

Konferencja odbędzie się w Gdańsku w dniach 22-24 kwietnia 2020 r.

Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Konferencja naukowa pt. Współczesne zagrożenia dla ekosystemów rzek powodowane przez energetykę węglową (07 września 2020)XII Ekowyzwania. Jak miasta wspierają mieszkańców i lokalny biznes w kształtowaniu ekologicznych postaw? (03 września 2020)Tydzień z projektem Eco-Miasto już we wrześniu (28 sierpnia 2020)VI Kongres Energetyczny DISE - 6. zmysł polskiej ścieżki transformacji energetycznej (26 sierpnia 2020)Przyszłość wolna od zanieczyszczeń gruntów (12 sierpnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony