Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

X Krajowa Konferencja Bioindykacyjna w kwietniu

a+a-    Powrót       27 stycznia 2020       Ryzyko       Artykuł promocyjny   

Krajowa Konferencja Bioindykacyjna już od 10 lat stanowi forum wymiany doświadczeń oraz umożliwia prezentację najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu szeroko rozumianych zagadnień związanych z wykorzystaniem metod biologicznych w ocenie stanu różnych elementów środowiska (wody, gleby i powietrza), kontroli jakości procesów oczyszczania ścieków komunalnych i w różnych obszarach przemysłu oraz w procesie uzdatniania wody. Sympozjum jest unikatowym wydarzeniem w Polsce, gdyż jest jedyną konferencją o takiej tematyce naukowej. Nowością są sesje poświęcone nowym zagrożeniom i wyzwaniom wynikających m.in. ze zmian klimatu.

Konferencja pozwala na integrację środowisk naukowych zainteresowanych bioindykacją oraz praktyków wykorzystujących metody bioindykacyjne. W zamyśle, konferencja stanowi platformę łączącą naukę z przemysłem.

Sympozjum skierowane jest do ośrodków naukowych i instytutów badawczych, instytucji związanych z ochroną środowiska, a także przedstawicieli przemysłu odpowiedzialnych za jakość wody i ścieków.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.bioindykator.pl oraz w mediach społecznościowych. Informacje promocyjne znajdują się również na stronach patronów medialnych konferencji: Technologia wody, Świat Wody oraz Teraz Środowisko.

Konferencja odbędzie się w Gdańsku w dniach 22-24 kwietnia 2020 r.

Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Targi Zero Waste w kwietniu w Krakowie (12 lutego 2020)10. Konferencja Paliwa z odpadów w marcu (31 stycznia 2020)GIOŚ wzywa władze Gdańska do pilnego usunięcia niebezpiecznych odpadów (29 stycznia 2020)II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Ochrona środowiska – rozwiązania i perspektywy” w maju (27 stycznia 2020)Rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin (14 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony