Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Departamencie Monitoringu Środowiska Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

Małopolska: Mieszkańcy chętnie wykorzystują formularz ekointerwencji

a+a-    Powrót       04 października 2019       Ryzyko   

Mieszkańcy Małopolski coraz częściej wykorzystują internetowy formularz ekointerwencji. Od marca zgłosili ponad 300 przypadków łamania przepisów środowiskowych, głównie palenia śmieci – poinformował w czwartek urząd marszałkowski.

Elektroniczny formularz ekointerwencji dostępny jest na stronie powietrze.malopolska.pl/ekointerwencja.

Tylko w ubiegłym tygodniu wpłynęło 27 nowych zgłoszeń. 23 spośród nich dotyczyły palenia odpadów, 4 - eksploatacji instalacji lub spalania paliw niezgodnych z uchwałą antysmogową. Na przykład

z Kryspinowa nadeszło zgłoszenie: „Dom niedaleko ronda właśnie zakopcił całą okolicę, nikt nie reaguje. Niedaleko tego ronda jest nowy plac zabaw, gdzie bawić się, a nie truć, powinny dzieci z okolicy”.

- Trudno uniknąć poirytowania, kiedy się czyta podobne opisy. Ale jedna rzecz jest pozytywna: troskę o otoczenie przestaliśmy traktować jak donos. W społeczeństwie Małopolski silna jest świadomość szkód, jakie wytwarza w naszych organizmach smog i jesteśmy coraz bardziej zdeterminowani, aby zwalczać go na własnych podwórkach – ocenił w komunikacie wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ulga w podatku za wymianę kopciucha. Duże zainteresowanie w Rybniku (22 października 2019)W Krakowie pierwsze kary za palenie w piecach i kominkach (05 września 2019)Jedenaste województwo z uchwałą antysmogową (27 czerwca 2019)Ekointerwencje w dziesiątkach małopolskich gmin (09 kwietnia 2019)Małopolskie: Szkolenia związane z uchwałą antysmogową (25 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony