Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwo Rozwoju
C-Green: Mokre osady ściekowe przekształcone w czysty biowęgiel InnoEnergy

Miastko: Blisko 9 mln zł na inwestycje w energetykę odnawialną

a+a-    Powrót       07 października 2019       Energia   

Blisko 9 mln zł dofinansowania ze środków europejskich otrzyma pomorska gmina Miastko i gminy ościenne na inwestycje w energetykę odnawialną. W ramach realizacji projektu powstanie m.in. 256 instalacji fotowoltaicznych – poinformował w czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

OZE w służbie poprawy efektywności enrgetycznej i jakości powietrza

Projekt, którego całkowita wartość wynosi blisko 11,4 mln zł, z czego dofinansowanie europejskie wyniesie 8,9 mln zł, ma być realizowany do końca grudnia 2020 r. W ramach jego realizacji ma zostać wykonanych 256 instalacji fotowoltaicznych, w tym 239 instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach prywatnych oraz 16 instalacji wytwarzania energii cieplnej poprzez instalację 13 pomp ciepła i 3 systemów solarnych.

W czwartek marszałek województwa pomorskiego podpisał z władzami Miastka umowę o dofinansowanie projektu dotyczącego zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii w budynkach gminy i gmin ościennych. Projekt ma na celu poprawę efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, a także poprawę jakości powietrza.

Dotacja na budowę węzła komunikacyjnego transportu zbiorowego

W Miastku marszałek województwa pomorskiego podpisał też aneks do umowy o dofinansowanie z władzami pomorskiej gminy Bytów. Dodatkowe środki europejskie w kwocie blisko 282 tys. zł posłużą do budowy węzła komunikacyjnego transportu zbiorowego.

Projekt ma zostać zrealizowany do czerwca 2021r. Całkowita wartość projektu to ponad 25,4 mln zł, a dofinansowanie europejskie włącznie z dodatkowymi środkami to ponad 16,5 mln zł.

W ramach realizacji projektu wybudowane zostaną m.in. zejścia na perony dworca kolejowego i dworzec komunikacji autobusowej, powstanie parking na 230 miejsc parkingowych, parking dla rowerów oraz zakupione zostaną 3 autobusy dla komunikacji miejskiej w Bytowie. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

MK: Polska zadowolona z postawienia transformacji energetycznej w centrum odbudowy UE (28 maja 2020)Krajowa branża pomp ciepła systematycznie umacnia swoją pozycję i idzie po więcej (27 maja 2020)W czerwcu szkolenie pt. Wpływ COVID-19 na branżę OZE - tarcza antykryzysowa oraz aukcje w 2020 r. (27 maja 2020)Wnioski w programie „Mój Prąd” można składać on-line i przez pełnomocnika (27 maja 2020)Miks energetyczny coraz bardziej zależny od gry rynkowej (26 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony