Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska
System C – nowy wymiar efektywności energetycznej. Zarządzenie ogrzewaniem i chłodzeniem obiektów komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

200 mln zł na niskoemisyjne technologie ogrzewania domów

a+a-    Powrót       12 listopada 2019       Energia   

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs skierowany do branży urządzeń grzewczych. Agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego na wsparcie rozwoju technologii niskoemisyjnych przeznaczyła 200 mln zł ze środków Programu Inteligentny Rozwój. Wnioski w konkursie można składać od 9 grudnia.

Agenda i zasady nowego konkursu uwzględniają specyfikę, potencjał oraz wyzwania stojące przez branżą urządzeń grzewczych. Wskazano w nim siedem tematów badawczych:

  • konstrukcję i instalację pomp ciepła, pompy ciepła w przemyśle i ciepłownictwie,
  • konstrukcje kotłów,
  • automatykę i systemy sterowania kotłów,
  • konstrukcje indywidualne ogrzewacze pomieszczeń,
  • urządzenia dla ciepłownictwa,
  • fotowoltaikę.

Budżet konkursu to 200 mln zł, z czego 20 mln zł przeznaczono na projekty realizowane w województwie mazowieckim.

Podobnie jak w innych konkursach "Szybkiej Ścieżki" o dofinansowanie będą mogli się ubiegać przedsiębiorcy, konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi. Nowością jest możliwość aplikowania o wsparcie przez większe konsorcja, składające się z maksymalnie 5 podmiotów. Minimalna wartość projektu to 400 tys. zł. Nabór wniosków będzie prowadzony od 9 grudnia 2019 r. do 31 marca 2020 r. Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie NCBR.

Źródło: NCBR/PAP

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gminy woj. śląskiego dostały z POIiŚ dotacje na likwidację niskiej emisji (17 stycznia 2020)Bielsko-Biała: dwa kominy nieczynnej elektrociepłowni wyburzone. Co stanie się z gruzem? (16 stycznia 2020)We Wrocławiu rusza nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła w ramach programu "Kawka Plus" (13 stycznia 2020)Zaprojektuj zieloną Warszawę i Poznań. Trwa konkurs na wizję zielonego miasta przyszłości (03 stycznia 2020)VIII Kongres PORT PC "Nowe standardy w technice grzewczej budynków" w lutym (30 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony