Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
27.11.2020 27 listopada 2020

NFOŚiGW dofinansuje studia podyplomowe z zakresu ochrony atmosfery i klimatu

   Powrót       12 listopada 2020       Powietrze i klimat   

Ochrona jakości powietrza, adaptacja do zmian klimatu i racjonalne gospodarowanie zasobami, w tym m.in. innowacyjne technologie środowiskowe – to tematyka studiów podyplomowych, które będą mogły uzyskać wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nabór wniosków o dofinansowanie, w ramach programu „Edukacja ekologiczna(1)”, rozpocznie się 23 listopada br.

Kto może liczyć na dofinansowanie?

Na dotacje mogą liczyć uczelnie wyższe, instytuty badawcze oraz instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk. Wnioski będzie można składać do 14 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania alokacji. Grupą docelową działań edukacyjnych są pracownicy związani z ochroną środowiska i edukatorzy oraz przedstawiciele samorządów.

Minimalna wysokość wsparcia na jeden projekt to 100 tys. zł, a maksymalna to 250 tys. zł, przy całym budżecie dotacyjnym 1,11 mln zł (w tym 0,11 mln zł na ewentualne odwołania).

Złożenie wniosku musi być poprzedzone wskazaniem przez ministra właściwego ds. klimatu przedsięwzięcia przedstawionego do dofinansowania. To oznacza, że wraz z wnioskiem należy przedłożyć pozytywną opinię ministra właściwego ds. klimatu w zakresie zasadności realizacji przedsięwzięcia. Obowiązuje forma pisemna.

Czytaj: [Wywiad] Absolwent ochrony środowiska? Może pracować u nas w prawie każdym dziale

Cel programu

Celem programu „Edukacja ekologiczna” jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa przez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Narodowy Fundusz w sposób ciągły wspiera działania w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej, finansując oprócz studiów podyplomowych m.in. konferencje i szkolenia, kampanie informacyjno-promocyjne, konkursy i przedsięwzięcia upowszechniające wiedzę ekologiczną, branżowe wydawnictwa prasowe, a także budowę, rozbudowę i wyposażenie obiektów infrastruktury służącej edukacji ekologicznej.

Czytaj: Epoki kamienia łupanego nie skończył brak kamieni, czyli lekcja o klimacie i energetyce

Źródło: NFOŚiGW

Przypisy

1/ Szczegóły naboru:
http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/edukacja-ekologiczna/i-nabor-2020/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W biznesie rewolucja, system edukacji daleko w tyle. Skąd wziąć dobrego pracownika? (26 listopada 2020)Kraków: W recyklomatach zebrano już ponad pół tony butelek (24 listopada 2020)Kształcenie i szkolenie zawodowe odegra ważną rolę w odbudowie po pandemii COVID-19 (09 listopada 2020)Piąta edycja Open Eyes Economy Summit już w listopadzie (29 października 2020)Laureaci zakwalifikowani do II etapu IV edycji Konkursu „Produkt w Obiegu” (07 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony