Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Piotr Czopek dyrektorem w PSEW

Piotr Czopek, były dyrektor Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, od 2021 roku pracuje w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej.

   Powrót       15 stycznia 2021       Management   

Znany z dynamicznego prowadzenia projektów związanych z energetyką rozproszoną Piotr Czopek od stycznia nie pracuje już w Ministerstwie Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Czopek był Dyrektorem Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii, obecnie będzie działał w Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej (PSEW).

Jak dowiedziała się redakcja Teraz Środowisko, obejmie stanowisko dyrektora odpowiedzialnego przede wszystkim za kwestie regulacyjne. Zmiana ma związek „z rosnącą ilością zadań w kluczowych dla Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej obszarach, w tym morskiej energetyki wiatrowej”.

Czytaj: Ustawa offshore przyjęta przez Senat

Przed przeniesieniem działu energia do Ministerstwa Klimatu (i Środowiska), Czopek pracował ponad cztery lata w Ministerstwie Energii jako dyrektor Departamentu Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej(1), odpowiadając m.in. za współpracę z nowo powstającymi klastrami energii.

Dyrektorem Departamentu Odnawialnych Źródeł Energii w MKiŚ jest obecnie Marcin Ścigan, uprzednio działający w Forum Energii.

Marta Wierzbowska-Kujda: Redaktor naczelna, specjalista ds. ochrony środowiska

Przypisy

1/ Zanim dział energia znalazł się w MKiŚ, Piotr Czopek kilka miesięcy pracował formalnie w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Pisaliśmy o tych zmianach m.in. tutaj:
https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/ministerstwo-srodowiska-klimatu-aktywow-panstwowych-rozporzadzenia-8455.html

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy neutralność klimatyczna UE będzie możliwa bez szybkiego przyrostu nowych mocy z wiatru? (26 lutego 2021)Powstanie raport nt. wpływu na środowisko farm wiatrowych PGE (24 lutego 2021)Weszła w życie ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (19 lutego 2021)Jak cena referencyjna może wpłynąć na projekty morskich farm wiatrowych? (18 lutego 2021)XXI Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL w dniach 22-23 lutego 2021 r. (11 lutego 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony