Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
05.03.2021 05 marca 2021

Powstało Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

   Powrót       19 listopada 2020       Energia   

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii to nowa organizacja na mapie rodzimej energetyki. Głównym celem funkcjonowania Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju magazynowania energii oraz energetyki rozproszonej w Polsce.

- Konieczne są zmiany legislacyjne i pozalegislacyjne, które pozwolą na rozwój magazynów energii we wszystkich segmentach rynku: od domowych magazynów energii, poprzez magazyny na poziomie niskich i średnich napięć, zlokalizowane w bliskości instalacji wytwórczych, aż po magazyny wielkoskalowe. Istotnym rozwiązaniem jest także wdrożenie takich regulacji, które zwiększą możliwości komercyjnego świadczenia usług magazynowania energii elektrycznej jako źródła elastyczności systemu energetycznego - mówi Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii.

Zbudowanie polskiej branży magazynowania energii

Stworzenie dynamicznie rozwijającego się wewnętrznego rynku magazynów energii w Polsce to szansa na zbudowanie polskiej branży magazynowania energii, a dogodne warunki dla rozwoju systemów magazynowania energii to szansa na rozwój w Polsce nowej branży, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy. Polscy producenci elementów elektrycznych i elektronicznych, firmy zajmujące się automatyką, IT, telekomunikacją i przesyłem danych mają szansę zaistnienia na rynku magazynów energii we wczesnej fazie jego rozwoju. Również w zakresie samych technologii magazynowania, nie tylko bateryjnych, wciąż trwają badania i rozwijane są nowe technologie i na tym polu jako kraj również mamy osiągnięcia.

Barbara Adamska jest prezesem zarządu PSME, Mieczysław Wrocławski i Paweł Grabowski zostali wiceprezesami zarządu, a prof. Wojciech Myślecki - przewodniczącym rady programowej PSME.

Czytaj: Pięć kroków do właściwej wyceny magazynowania energii

Źródło: PSME

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W 2022 r. w Gdańsku powstanie fabryka modułów bateryjnych (22 lutego 2021)Jak regulować sieci wodorowe i transport wodoru? Przygotowano rekomendacje (18 lutego 2021)Powstają demonstratory, które mają technologicznie zazielenić Polskę (12 lutego 2021)Dowozić ciepło ciężarówką? To możliwe z mobilnym magazynem ciepła (21 stycznia 2021)Nie zmarnujmy szansy na rzeczywisty rozwój rynku magazynów energii i elektrolizerów (19 stycznia 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony