Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. gospodarki odpadami (handlowiec) Eneris Surowce S.A.
Mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy PRONAR MRW 1.300: jeden wał, wysoka wydajność Pronar

Powstała koalicja na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

a+a-    Powrót       19 września 2016       Odpady   

Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „rECOnomy” powstała w zeszłym tygodniu jako dobrowolne zrzeszeniem firm i instytucji zaangażowanych w promocję idei zrównoważonej gospodarki. Koalicja planuje nie tylko edukować różne grupy interesariuszy, ale w praktyczny sposób inspirować biznes do podejmowania działań zbliżających Polskę do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Projekt powstał z inicjatywy Stena Recycling oraz platformy Dekoeko.com przy współpracy Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, a także firm doradczych CSR Consulting i Sensa Sustainable Thinking. Koordynatorem koalicji jest Instytut Innowacyjna Gospodarka.

Działania w ramach „rECOnomy” obejmować będą organizację dorocznej międzynarodowej konferencji na temat modeli biznesowych gospodarki o obiegu zamkniętym. Dwa razy w roku odbywać się będą także spotkania (m.in. wspólnie z Ministerstwem Rozwoju) wypracowujące mechanizmy wprowadzania circular economy w Polsce. Koalicja będzie co roku wydawać raporty dotyczące najlepszych praktyk w biznesie. Zaoferuje też m.in. wsparcie eksperckie w zakresie szkolenia kadry menedżerskiej i edukacji pracowników, poza tym dostęp do bazy polskich eco-designerów oraz audyty w obszarach kluczowych z punktu widzenia gospodarki cyrkularnej.

Przedsiębiorstwa gotowe przyłączyć się do projektu zyskają eksperckie wsparcie oraz możliwość rozwoju biznesu zgodnie z ideą racjonalnego wykorzystywania zasobów. „rECOnomy” już dziś zachęca firmy do zgłaszania dobrych praktyk w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i zobowiązuje się do ich promowania. Najciekawsze zostaną opisane w przeglądzie dobrych praktyk będącego częścią I Raportu Gospodarki Obiegu Zamkniętego, którego ogłoszenie planowane jest w listopadzie br.

Koalicja zachęca firmy i instytucje do nadsyłania przykładów pozytywnych praktyk do 10 października.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania znajdują się na stronie www.reconomy.pl.

Ewa Szekalska: Dziennikarz

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polscy naukowcy mają sposób na UPS-y. Tylko wdrażać – z korzyścią ekonomiczną i środowiskową (29 maja 2020)Destrukt asfaltowy według prawa to odpad, a nie produkt uboczny. Logiki cyrkularnej w tym za grosz (17 marca 2020)KE poszerza działania wspierające GOZ o kolejne sektory i prewencję (12 marca 2020)5 korzyści płynących z recyklingu oraz skupu złomów metali (11 marca 2020)Spalarnie w Olsztynie i Gdańsku - czy sprawa jest już przesądzona? (03 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony