Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. zapobiegania i naprawy szkód w środowisku oraz informacji o środowisku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych firmy Arcadis

Praca przy remediacji jest jak powołanie

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Rynek pracy   

Dzięki właściwie przeprowadzonej remediacji możliwe jest ponowne użytkowanie zanieczyszczonych terenów. Jak wygląda codzienna praca osoby odpowiedzialnej za to zadanie? Co przynosi tu szczególną satysfakcję? O tym w najnowszym wideo.

Kliknij na obraz, by rozpocząć oglądanie filmu

- Moją pracę można porównać z pracą lekarza. Jestem jakby lekarzem gleby - mówi Elodie Oury Michel, specjalista ds. remediacji. Źródłem jej satysfakcji zawodowej jest obserwowanie poziomu zanieczyszczeń przed i po remediacji i świadomość realnego wpływu na poprawę stanu środowiska.

Na czym polega praca specjalisty ds. remediacji? Co robi w terenie, a co w biurze? Jak ocenia się poziom zanieczyszczenia powierzchni ziemi? O tym w reportażu wideo. Drugoplanowym bohaterem jest remediacja, przeprowadzana metodą in-situ.

Reportaż zrealizowany przez Baptiste Clarke, Actu-Environnement.com
Tłumaczenie i adaptacja: Marta Wojtkiewicz i Jean Prisset

Actu-EnvironnementMateriał został przygotowany we współpracy z francuską redakcją Actu-Environnement.com

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Chiny: do końca 2020 roku 90 proc. zanieczyszczonych terenów uprawnych będzie znów bezpieczne dla rolnictwa (02 grudnia 2019)NIK: Bomby ekologiczne wciąż trują (05 sierpnia 2019)Raport: rosną zaległości branży odpadowej wobec banków i kontrahentów (31 lipca 2019)Zakończono rewitalizację pocynkowej hałdy w Rudzie Śląskiej (16 kwietnia 2019)Dekada przywracania ekosystemów ONZ (04 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony