Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ
Badania stanu środowiska i remediacja terenów zanieczyszczonych Arcadis

Przyszłość wolna od zanieczyszczeń gruntów

a+a-    Powrót       12 sierpnia 2020       Ryzyko       Artykuł promocyjny   

Żyć na terenach wolnych od zanieczyszczeń, z dostępem do czystych wód gruntowych i nieskażonej gleby? By było to możliwe, potrzebne są zmiany. Szeroko zakrojone – w świadomości społecznej, literze prawa i w zaangażowaniu regulatora. Wyliczenia naukowców z całego świata pokazują że każda złotówka zainwestowana w remediację i rewitalizację zanieczyszczonych terenów w przyszłości zwróci się dziesięciokrotnie.

O tym wszystkim będzie można usłyszeć już niedługo podczas wrześniowej 3. edycji konferencji „Remedy 2020. Panaceum na zanieczyszczone tereny”. W tym roku „REMEDy” odbędzie się w formacie on-line.

Na tegorocznej edycji pojawią się m.in. dostawcy technologii ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Będą też przedstawiciele litewskiej firmy, która doskonale radzi sobie z problemem wysokich stężeń węglowodorów ropopochodnych w gruntach rafinerii Możejki w Litwie oraz wiele innych podmiotów, które będą chciały podczas konferencji podzielić się swoimi doświadczeniami i technologiami. Prelegenci przedstawią swoje doświadczenia z rewitalizacji dużych obszarów poprzemysłowych na Śląsku. Spora część konferencji zostanie poświęcona niekorzystnemu dla ludzi zjawisku parowania zanieczyszczeń z gruntu. Dowiemy się również jak funkcjonuje reżim prawny środowiska gruntowo-wodnego w Japonii.

Podczas wydarzenia głos zabiorą również laboratoria badawcze, które zwrócą uwagę na problem substancji będących od dziesięcioleci w środowisku natomiast nieobjętych standardami jakości, przez co pomijanych przy określaniu stanu jakości środowiska gruntowo-wodnego.

Specjaliści najczystszej próby

Gościem specjalnym konferencji będzie dr Marco Falconi. To naukowiec, instruktor i wykładowca będący pracownikiem ISPRA (odpowiednik GDOŚ) we Włoszech, który współorganizuje największą we Włoszech konferencję branży remediacyjnej REMTECH oraz otrzymał niedawno nagrodę za swoje działania od UNEP (program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska). Dodatkowo jednym z prelegentów w tym roku jest Pan Sławomir Adamczyk, naczelnik wydziału szkód w środowisku w RDOŚ Katowice.

Udział w konferencji jest darmowy dla sektora publicznego! Zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa na stronie www.remedysummit.com.

Źródło: Lion Environmental

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dofinansowanie na rekultywację terenów zdegradowanych z NFOŚiGW (11 sierpnia 2020)SIRTZ : Ocena zanieczyszczeń gruntu jest konieczna przed wydaniem pozwolenia na budowę (14 lipca 2020)Grunt to remediacja. Kilka słów o jakości gruntów w Polsce (16 czerwca 2020)Opanowano wyciek paliwa w Norylsku. Poprawa stanu środowiska zajmie co najmniej dekadę (08 czerwca 2020)W Norylsku po wycieku paliwa z elektrowni ogłoszono stan wyjątkowy (04 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony