Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Modelowanie hydrauliczne sieci wodociągowej firmy AQUA-TECH Smilewicz, Tuz Sp. j.
Skandynawskie butelki wielokrotnego użycia z nadrukiem firmy In Play Sp. z o.o. (mojabutelka.pl)

Śmigiel: kompleksowa modernizacja w obszarze wod-kan

a+a-    Powrót       13 lipca 2018       Woda   

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał w środę umowę na „Kompleksowe zagospodarowanie osadów ściekowych w aglomeracji Śmigiel wraz z budową sieci kanalizacyjnej w Bronikowie, Glińsku i Chełkowie oraz rozbudową SUW Robaczyn z modernizacją sieci wodociągowej i przebudową przepompowni wody w Karminie”. Beneficjent, Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu (powiat kościański, województwo wielkopolskie), otrzyma dofinansowanie w kwocie ponad 11 mln zł.

Projekt obejmuje szerokie spektrum zadań inwestycyjnych, takich jak: budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Śmigiel w miejscowościach: Bronikowo, Chełkowo, Glińsko o długości 9,44 km, przebudowa sieci wodociągowej o długości 7,4 km, przebudowa pompowni wody w Karminie, modernizacje stacji uzdatniania wody w Starym Bojanowie oraz w Robaczynie oraz modernizacja gospodarki ściekowej i osadowej na oczyszczalni ścieków w Koszanowie.

W wyniku realizacji tego projektu 690 nowych użytkowników zostanie podłączonych do sieci. Ilość suchej masy komunalnych osadów ściekowych poddawanych procesom przetwarzania wyniesie 0,36 tys. Mg na rok. Efekt ekologiczny zostanie osiągnięty do końca 2021 r.

Umowę podpisano w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: NFOŚiGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Koprzywnica: Ponad 21 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków (11 lipca 2018)Bystrzyca Kłodzka: Ponad 22 mln zł na rozbudowę sieci wod-kan (09 lipca 2018)Walery Tankiewicz będzie zarządzał PEWIK w Gdyni (04 lipca 2018)30 mln zł z funduszy unijnych na rozbudowę i modernizację systemów wod-kan (02 lipca 2018)Zambrów: Prawie 6 mln zł pożyczki z NFOŚiGW na modernizację ciepłowni (25 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony