Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. kontroli w zakresie ochrony wód Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Świadectwa weryfikacji ETV dla innowacyjnych technologii i urządzeń dla gospodarki wodno-ściekowej firmy JWTŚ-IETU

Śmigiel: Kompleksowa modernizacja w obszarze wod-kan

a+a-    Powrót       13 lipca 2018       Woda   

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał w środę umowę na „Kompleksowe zagospodarowanie osadów ściekowych w aglomeracji Śmigiel wraz z budową sieci kanalizacyjnej w Bronikowie, Glińsku i Chełkowie oraz rozbudową SUW Robaczyn z modernizacją sieci wodociągowej i przebudową przepompowni wody w Karminie”. Beneficjent, Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu (powiat kościański, województwo wielkopolskie), otrzyma dofinansowanie w kwocie ponad 11 mln zł.

Projekt obejmuje szerokie spektrum zadań inwestycyjnych, takich jak: budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Śmigiel w miejscowościach: Bronikowo, Chełkowo, Glińsko o długości 9,44 km, przebudowa sieci wodociągowej o długości 7,4 km, przebudowa pompowni wody w Karminie, modernizacje stacji uzdatniania wody w Starym Bojanowie oraz w Robaczynie oraz modernizacja gospodarki ściekowej i osadowej na oczyszczalni ścieków w Koszanowie.

W wyniku realizacji tego projektu 690 nowych użytkowników zostanie podłączonych do sieci. Ilość suchej masy komunalnych osadów ściekowych poddawanych procesom przetwarzania wyniesie 0,36 tys. Mg na rok. Efekt ekologiczny zostanie osiągnięty do końca 2021 r.

Umowę podpisano w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: NFOŚiGW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Radom: Oczyszczenie zalewu na Borkach w ramach projektu LIFE (12 listopada 2018)Kto odpowiada za jakość wody w kranie? (08 listopada 2018)5. edycja konferencji Woda Ścieki Osady już wkrótce w Warszawie (06 listopada 2018)Wodociągi stawiają na nowoczesną technologię (06 listopada 2018)Kraków: MPWiK planuje inwestycje za 580 mln zł (31 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony