Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Trwa ocena rozwoju Transeuropejskiej Sieci Transportowej - można zgłaszać uwagi

a+a-    Powrót       02 maja 2019       Transport   

Do 17 lipca 2019 r. trwają konsultacje publiczne dotyczące oceny rozwoju Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, organizowane przez Komisję Europejską.

Proces ten jest związany z koniecznością dokonania przeglądu wdrażania sieci TEN-T. Zgodnie z art. 54 rozporządzenia (UE) nr 1315/2013 w sprawie unijnych wytycznych dotyczących rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej, do 31 grudnia 2023 roku Komisja Europejska, po zasięgnięciu opinii państw członkowskich i z pomocą koordynatorów europejskich, dokonuje przeglądu wdrażania sieci bazowej, oceniając:

a) zgodność z przepisami rozporządzenia 1315/2013;
b) postępy we wdrażaniu rozporządzenia 1315/2013;
c) zmiany w przewozach osób i towarów;
d) zmiany w krajowych inwestycjach w infrastrukturę transportową;
e) potrzebę wprowadzenia zmian w rozporządzeniu 1315/2013.

Biorąc pod uwagę znaczenie sieci TEN-T dla spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej całej UE konieczne jest przeprowadzenie szerokich konsultacji publicznych w zakresie jej obecnego rozwoju i dalszych perspektyw sieci TEN-T.

Konsultacje mają charakter otwarty. W związku z tym Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza wszystkich zainteresowanych do przekazywania opinii i wniosków za pomocą formularza znajdującego się tutaj.

Opinie i wnioski mogą przyczynić się do opracowania kompleksowych założeń rozwoju sieci TEN-T na najbliższe lata.

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wielka Brytania zdeterminowana w osiągnięciu neutralności węglowej do 2050 r. (14 czerwca 2019)Radykalne usprawnienia komunikacyjne za 31 mln zł (14 czerwca 2019)Katowice: Akcja naprawcza rowerów miejskich (14 czerwca 2019)Platforma e-commerce działająca w obiegu zamkniętym (14 czerwca 2019)Kurtyka: celem zmiany Prawa ochrony środowiska jest wyeliminowanie zagrożeń związanych ze smogiem (13 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony