Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Naczelnik Wydział Logistyki w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Starszy inspektor w Wydziale Infrastruktury i Nieruchomości Opolski Urząd Wojewódzki

UE zainwestuje ponad 100 mln euro w nowe projekty dotyczące ochrony środowiska i klimatu

a+a-    Powrót       18 lutego 2020       Zrównoważony rozwój   

Komisja Europejska ogłosiła, że przeznaczy 101,2 mln euro na inwestycję w projekty w ramach programu działań na rzecz środowiska i klimatu (LIFE). Finansowanie pozwoli wesprzeć dziesięć dużych projektów w tej dziedzinie.

Zostaną one zrealizowane w dziewięciu państwach członkowskich: na Cyprze, w Estonii, Francji, Grecji, Irlandii, na Łotwie, na Słowacji, w Czechach i w Hiszpanii. Będą to m.in. projekty poświęcone ochronie przyrody, w tym lepszemu zarządzaniu obszarami chronionymi Natura 2000, poprawie jakości wody, gospodarce odpadami, redukcji zanieczyszczenia powietrza czy działaniom na rzecz lepszego przystosowania się do zmiany klimatu.

- Europejski Zielony Ład ma na celu poprawę jakości życia i dobrobytu naszych obywateli, a jednocześnie ma chronić przyrodę i klimat. Projekty programu LIFE od lat odgrywają ważną rolę i wywierają ogromny wpływ w regionach, w których są realizowane. Ogłoszona dzisiaj inwestycja w wysokości 100 mln euro pomoże chronić cenne siedliska przyrodnicze, zapewnić czystość powietrza oraz zmniejszyć zanieczyszczenie w wielu jeziorach i rzekach Europy - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Unijni urzędnicy zapowiadają, że te projekty w ramach LIFE przyczyniają się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu oraz planów osiągnięcia w Europie neutralności klimatycznej do 2050 roku. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jak dążenie do neutralności klimatycznej wpłynie na sektor rolnictwa? Wyniki analizy z LIFE Climate CAKE PL (31 lipca 2020)Pozytywna decyzja KE w sprawie projektu woj. opolskiego w programie LIFE (15 czerwca 2020)Inkubator LIFE – narzędzie, które ma pomóc skutecznie pozyskiwać środki unijne (08 maja 2020)Dwie oferty w przetargu na oczyszczenie zalewu na Borkach (05 maja 2020)Nabór do Programu LIFE 2020 rozpoczęty. Jego budżet to 450 mln euro (06 kwietnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony