Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
GoBloo firmy Columbus Energy
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Wielkopolska: Ponad 6 mln zł dofinansowania na instalacje OZE

a+a-    Powrót       05 lipca 2019       Energia   

W piątek 5 lipca Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Wójtem Gminy Suchy Las Grzegorzem Wojterą podpiszą umowę na dofinansowanie z puli Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020 (WRPO 2014+) realizacji odnawialnych źródeł energii. Partnerami w projekcie są Gminy Rokietnica i Miasto Puszczykowo.

Projekt wart przeszło 8,2 mln zł, polega na montażu indywidualnych instalacji odnawialnych źródeł energii na obiektach prywatnych w tych miejscowościach. Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego został dofinansowany środkami UE z WRPO 2014+ kwotą blisko 6,15 mln zł. To maksymalne dofinansowanie do projektów tego typu, na poziomie 85%.

- To kolejne przedsięwzięcie, które doskonale wpisuje się w realizację unijnej polityki ochrony środowiska, mającej na uwadze m.in. naszą zdrowszą egzystencję i ograniczenie występowania efektu cieplarnianego. Strategia Europa 2020 wytyczna nam konkretne cele, do osiągnięcia których konieczne jest jak najbardziej powszechne korzystanie z odnawialnych źródeł energii - mówi Marszałek Marek Woźniak.

Energia odnawialna dla mieszkańców

W projekcie wnioskodawcą są gminy partnerskie, a beneficjentami mieszkańcy tych gmin. Jego realizacja zakłada montaż na obiektach mieszkalnych indywidualnie dobranych instalacji OZE, np. paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej czy kolektorów słonecznych służących podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej. W efekcie powstanie 78 jednostek wytwarzania energii cieplnej z OZE oraz 273 jednostki wytwarzania energii elektrycznej z OZE.

Celem realizacji projektu jest zapewnienie mieszkańcom Suchego Lasu, Rokietnicy i Puszczykowa możliwości pozyskania energii ze źródeł odnawialnych, co znacząco zmniejszy wydatki gospodarstw domowych na inne źródła energii i poprawi jakość życia w tych miejscowościach. Inwestycja wpłynie również korzystnie na jakość środowiska naturalnego, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 oraz innych zanieczyszczeń.

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wpływ magazynów energii na sieć trakcyjną (19 lipca 2019)Polityka a energia ze źródeł odnawialnych. Zapowiedź Targów RE-energy (17 lipca 2019)PSEW: projekt ustawy o OZE bez negatywnych dla branży zapisów (15 lipca 2019)Powstaną dwie nowe 1 MW-owe farmy fotowoltaiczne (11 lipca 2019)Maków: 2,5 mln zł dofinansowania na OZE (11 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony