Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.

XI Smart City Forum w marcu

a+a-    Powrót       21 lutego 2020       Planowanie przestrzenne       Artykuł promocyjny   

Już 16 i 17 marca 2020 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się XI edycja Smart City Forum. Nadchodzące wydarzenie obejmie zagadnienia, które pozwolą na wymianę opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

Pragniemy w gronie ekspertów omówić kwestie implementacji rozwiązań stosowanych w miastach na całym świecie. Wiosenna edycja stworzy okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, poprawa jakości życia, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych. W trakcie XI edycji Smart City Forum pojawią się zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami realizacji inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu use case'ów. Nie zabraknie także zagadnień związanych z transformacjami cyfrowymi w miastach.

Wielka Gala Smart City

Pierwszy dzień wydarzenia zwieńczy Wielka Gala Smart City, na której wręczone zostaną nagrody laureatom Konkursu Smart City. Konkurs ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnieni zostaną zarówno przedstawiciele administracji lokalnej, jak i biznesu. Wszyscy przyczyniający się do wdrażania innowacyjnych rozwiązań zwiększających konkurencyjności polskich miast i gospodarki.

SESJA ROUND TABLES

W trakcie drugiego dnia odbędzie się dobrze znana i doceniana przez stałych uczestników, SESJA ROUND TABLES, która umożliwia pogłębioną dyskusję na bieżące tematy dotyczące rozwoju inteligentnych miast. Formuła wprowadza dynamizm oraz możliwość integracji i networkingu między uczestnikami. Nowym elementem agendy w tym sezonie będą 2 ścieżki tematyczne. Ścieżka “Human Smart City” skupi się na zagadnieniach takich jak polityka senioralna oraz mieszkaniec jako użytkownik przestrzeni publicznej, a tematyka ścieżki “Eko i Inwestycje” odpowie na pytania związane z tematyką zielonych miast oraz mobilnością i ekologią.

W ciągu 2 dni kongresu, eksperci oraz specjaliści związani z tematyką smart city, przedstawią najistotniejsze tematy, a także podzielą się przykładami praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie. Smart City Forum to wydarzenie skierowane do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na Świecie.

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Źródło: MMC Polska

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W polskim krajobrazie dominuje chaos przestrzenny (07 kwietnia 2020)Startuje UK-Polish TechChallenge. Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla branży fintech oraz cleantech (31 stycznia 2020)Smart narzędzia, czyli o instrumentach wsparcia dla rozwoju idei smart city w Polsce (10 października 2019)Już w przyszłym tygodniu ruszają 31. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM (03 października 2019)Kielecki projekt promujący ideę smart city uzyskał 1,7 mln zł dotacji (01 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony