Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradca Energetyczny ds. sprzedaży bezpośredniej (D2D) Columbus Energy S.A.
Kompleksowe badania i monitoring biotechnologiczny biogazowni POLBIOTECH LABORATORIUM Sp. z o.o.

Ireneusz Zyska powołany na pełnomocnika rządu ds. OZE

a+a-    Powrót       29 stycznia 2020       Management   

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Pełnomocnika Rządu do spraw Odnawialnych Źródeł Energii. Został nim wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. Akt powołania wręczył Michał Kurtyka, Minister Klimatu.

Ireneusz Zyska pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. Jednocześnie jest posłem na Sejm RP IX kadencji.

Ireneusz Zyska jest radcą prawnym. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu. Prowadził kancelarię radcy prawnego, w ramach której współpracował z dużymi podmiotami gospodarczymi, w tym spółkami notowanymi na GPW.

W Sejmie RP VIII kadencji pracował w Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, jak również założył i przewodniczył pracom Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, który stał się ogólnopolską platformą merytorycznej dyskusji i kształtowania opinii na temat transformacji polskiej energetyki, w tym rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE).

Czytaj: Jakie są założenia do projektu rozporządzenia w sprawie Pełnomocnika ds. OZE?

Ustanowienie pełnomocnika ds. OZE ma na celu zintensyfikowanie i koordynację działań na poziomie struktur rządowych, służących rozwojowi odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Do zadań pełnomocnika należeć będzie m.in. podejmowanie i koordynowanie działań mających na celu rozwój odnawialnych źródeł energii, w szczególności morskiej energetyki wiatrowej, biogazu rolniczego, biopłynów, paliw alternatywnych oraz elektromobilności i magazynów energii, a także poprawę efektywności energetycznej. Ponadto, pełnomocnik przeprowadzi analizę kierunków rozwoju i możliwości wykorzystania wysokotemperaturowych reaktorów.

Pełnomocnik zajmie się także likwidacją barier ograniczających rozwój odnawialnych źródeł energii, formułowaniem rekomendacji dla organów administracji rządowej, opiniowaniem projektów dokumentów mających znaczenie dla kształtowania polityki państwa w tym zakresie, popularyzacją OZE, energetyki rozproszonej, prosumenckiej, klastrów energii oraz spółdzielni energetycznych.

Źródło: MK

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Antykryzysowe rozwiązania dla wytwórców OZE (31 marca 2020)Minister Klimatu: Światowy sektor OZE wysoce zależny od importu z Chin, które pierwsze doświadczyły epidemii (30 marca 2020)Jaki jest wpływ banków na klimat i czy mają się czego bać na COP26 w Glasgow? (20 marca 2020)NFOŚiGW ogłosił nabory w ramach Funduszy Norweskich (19 marca 2020)Polska Grupa Górnicza wybuduje trzy kolejne instalacje fotowoltaiczne za 94 mln zł (13 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony