Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. Funduszu Niskoemisyjnego Transportu Ministerstwo Energii

Adam Szumlas nowym dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej

a+a-    Powrót       09 maja 2019       Management   

Adam Szumlas został nowym dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy. Ta instytucja po reformie żeglugi śródlądowej będzie zajmowała się większością dróg wodnych w Polsce - wskazał wiceszef resortu gospodarki morskiej Grzegorz Witkowski.

- Przyjechałem do Bydgoszczy, żeby ogłosić dużą reformę Urzędów Żeglugi Śródlądowej w kraju. Ta reforma się dokonała i Bydgoszcz stała się jedną z trzech kluczowych siedzib dla urzędów żeglugi w Polsce - poinformował podczas środowej konferencji prasowej wiceminister Witkowski.

Dodał, że w naszym kraju jest 3600 kilometrów dróg wodnych, a Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy nadzoruje 2500 km. - Swoim zasięgiem obejmuje osiem województw. Co roku będzie musiał przeprowadzać 2000 inspekcji statków - mówił Witkowski. Terytorialnie UŻŚ w Bydgoszczy będzie odpowiadał za zlewnię dolnej Wisły od Trójmiasta do Warszawy, rzekę Bug i Wielkie Jeziora Mazurskie.

Wiceminister przedstawił też nazwisko nowego dyrektora UŻŚ - został nim Adam Szumlas. Nowy szef Urzędu, który nie uczestniczył w konferencji, został przedstawiony jako osoba posiadająca duże doświadczenie samorządowe oraz w kwestii zarządzania usługami komunalnymi. Ostatnio był prezesem w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Koronowie k. Bydgoszczy; wcześniej był członkiem zarządu Miejskiego Zakładu w Toruniu, a także kierował w Nakle n. Notecią Komunalnym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Ma 59 lat.

Scalenie ośmiu urzędów żeglugi

W rozmowie z PAP Szumlas przyznał, że nowe stanowisko jest dla niego ogromnym wyzwaniem. - Dla każdego byłoby to duże wyzwanie. W wyniku decyzji na szczeblu ministra nastąpiło scalenie ośmiu urzędów żeglugi, które funkcjonowały do października 2018 roku. Teraz są tylko trzy - Szczecin, Wrocław i Bydgoszcz. To wyzwanie organizacyjne, bo trzeba koordynować nie tylko pracę urzędu w Bydgoszczy, ale i delegatur - podkreślił Szumlas.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz powiedział podczas konferencji, że Bydgoszcz stała się bardzo ważnym na mapie Polski miejscem związanym z zarządzaniem wodami śródlądowymi. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Koncepcja przebudowy inwestycji na jeziorze Jamno coraz bliżej (14 czerwca 2019)Minister Gróbarczyk: w lipcu chcemy wskazać wykonawcę przekopu Mierzei Wiślanej (13 czerwca 2019)Pozwolenie wodnoprawne na warmińsko-mazurską część przekopu Mierzei Wiślanej (27 maja 2019)Polska gospodarka wodna w UE: Na początku nacisk położono na oczyszczanie ścieków (02 maja 2019)Prezydent podpisał ustawę o żegludze śródlądowej (27 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych