Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Mechanik Eneris Surowce S.A.
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Projekt dot. obniżenia o połowę akcyzy dla hybryd do komisji finansów

a+a-    Powrót       12 września 2019       Transport   

Obniżenie o 50 proc. stawki podatku akcyzowego dla pojazdów hybrydowych - przewiduje projekt ustawy, który w środę posłowie skierowali do prac w komisji finansów. Celem nowego prawa jest pobudzenie rynku i zwiększenie użytkowania samochodów niskoemisyjnych.

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego (PiS) projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Wszystkie kluby poparły dalsze prace nad projektem w sejmowej komisji finansów.

Projektowane przepisy wprowadzają obniżoną o 50 proc. stawkę podatku akcyzowego dla pojazdów o hybrydowym napędzie spalinowo-elektrycznym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie zewnętrznego źródła zasilania.

Zgodnie z propozycją, samochody hybrydowe o pojemności silnika większej niż 2000 centymetrów sześciennych, ale nie wyższej niż 3500 centymetrów sześciennych, mają być objęte 9,3 proc. podatkiem akcyzowym. W przypadku pojazdów z sinikami do 2000 centymetrów sześciennych stawka podatku ma wynosić 1,55 proc.

Obecne przepisy przewidują czasowe zwolnienie z podatku akcyzowego dla samochodów hybrydowych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe etykiety opon samochodowych z informacją o zużyciu paliwa i emisji hałasu (15 listopada 2019)Liczba rejestracji samochodów z napędami alternatywnymi wzrosła o 60 proc. (07 listopada 2019)Prezydent podpisał nowelę obniżającą o połowę akcyzę dla hybryd (28 października 2019)Kraków: Bilety z parkingów park&ride w gminach ościennych będą honorowane w komunikacji miejskiej (24 października 2019)Poczta Polska, Grupa Enea i KZŁ podpisały list intencyjny na rzecz rozwijania elektromobilności (08 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony