Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
EVB – Stacja ładowania pojazdów elektrycznych firmy PRE Edward Biel
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie

Będzie zerowa akcyza na CNG i LNG

a+a-    Powrót       09 sierpnia 2018       Transport   

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o akcyzie i Prawa celnego, przewidującą wprowadzenie zerowej stawki akcyzą na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny (LNG), jeżeli zostaną one przeznaczone do napędu silników spalinowych - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz Prawa celnego przede wszystkim wprowadza zerową akcyzę na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny (LNG) przeznaczony do napędu pojazdów silnikowych. Ma to być element walki ze smogiem. Rząd ma nadzieję, że dzięki nowym przepisom autobusy w wielu miastach będą napędzane wyłącznie LNG i CNG.

Dodatkowo nowelizacja zakłada, jak wskazano w jej uzasadnieniu, "wyłączenie z zakresu definicji ubytków wyrobów akcyzowych strat powstających podczas produkcji piwa i wyrobów winiarskich oraz zwolnienie od akcyzy ubytków wyrobów akcyzowych przekraczających maksymalny poziom norm do wysokości równej rzeczywistym stratom, jeżeli podmiot udowodni ich naturalny charakter wynikający z właściwości wyrobów". (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Unijna polityka energetyczna (prawie) nie narusza międzynarodowych zasad handlu (13 sierpnia 2018)Olsztyn: 210 mln zł na budowę ciepłowni gazowej i gazociągu (08 sierpnia 2018)Baltic Pipe po raz trzeci z dofinansowaniem ze środków UE (08 sierpnia 2018)PGE przygotowuje się do aukcji rynku mocy (30 lipca 2018)Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o elektromobilności, ale nie wiecie, gdzie to znaleźć (23 lipca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony