Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
20.01.2021 20 stycznia 2021

„Biogaz w Polsce – raport 2020” już opublikowany

   Powrót       17 grudnia 2020       Energia       Artykuł promocyjny   

16 grudnia br. premierę miał „Biogaz w Polsce – raport 2020”. To kompleksowe opracowanie, które opisuje stan krajowej branży biogazowej i rekomendacje ekspertów dotyczące jej rozwoju. Raport prezentuje aktualne dane, przepisy prawne, systemy wsparcia czy możliwości finansowania inwestycji biogazowych.

Czytaj: Polska ma jeden z największych w Europie potencjałów do produkcji biogazu i biometanu. Co nie gra?

„Biogaz w Polsce – raport 2020” to głos ekspertów branżowych, specjalistów, analityków branży OZE, ale także przedstawicieli przemysłu. Głos dotyczący konieczności rozwijania w Polsce biogazu i biometanu. W końcu – raport jest praktycznym i przejrzystym informatorem dla wszystkich zainteresowanych tematyką biogazu i jego istotnej roli – nie tylko w wypełnianiu krajowego celu OZE, ale też gospodarce odpadowej i gospodarce obiegu zamkniętego.

Głównym celem raportu jest przede wszystkim promocja biogazu jako źródła OZE o ogromnym potencjale. Adresatami raportu są:

  • inwestorzy biogazowi,
  • właściciele już działających biogazowni,
  • firmy z sektora rolno-przetwórczego,
  • przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Publikacja jest praktyczną analizą regulacyjnych, środowiskowych i biznesowych uwarunkowań dla rozwoju biogazu w Polsce.

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że warunki realizacji inwestycji w OZE, w sektorze biogazu i biometanu ulegną w kolejnych miesiącach poprawie. A najbliższe lata 2021-2022 wydają się niezwykle atrakcyjne dla inwestorów i dostawców rozwiązań na rynku biogazowym w Polsce.

„Biogaz w Polsce – raport 2020” jest bezpłatnym opracowaniem, które można pobrać tutaj.

Zobacz: Temat miesiąca: Biogaz

Źródło: Magazyn Biomasa

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Będą zmiany przepisów dot. transgranicznej infrastruktury energetycznej zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem (16 grudnia 2020)Kolejne aukcje OZE bez rozstrzygnięcia (24 listopada 2020)Kongres Biogazu oraz Narodowy Kongresu Biometanu w grudniu online (23 listopada 2020)Są wyniki aukcji dla nowych instalacji do 1 MW wykorzystujących biogaz nierolniczy oraz biomasę (20 listopada 2020)Drugą z tegorocznych aukcji OZE wygrały dwie oferty (09 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony