Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Technolog w Zakładzie Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Prospreco Polska sp. z o.o.
Zagospodarowanie folii rolniczej SUEZ

Butelka w 100 proc. z rPET już w sprzedaży

a+a-    Powrót       03 czerwca 2019       Odpady   

Butelka wykonana w 100 proc. z odzyskanego i przetworzonego plastiku pozwala zmniejszyć jej ślad węglowy o 45 proc. w porównaniu do butelki PET o identycznej pojemności. Takie wyliczenia prezentuje Żywiec Zdrój anonsując wprowadzenie do szerokiej dystrybucji w całej Polsce swojego produktu: wody niegazowanej w 5-litrowej butelce wykonanej w 100 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu.

T-shirt ze zużytych opakowań

Warto przypomnieć, że PET może zapoczątkować nowe życie wielu produktów. Z kategorii przykładów działających na wyobraźnię: do wyprodukowania T-Shirtu wystarczy 5 zużytych półtoralitrowych butelek PET, 35 może w procesie recyklingu stać się śpiworem, podczas gdy z 36 można wyprodukować dywan; z około 25 sztuk można natomiast wyprodukować geowłókninę pod kawałek chodnika miejskiego o wymiarach 2x2m lub pas jezdni autostrady o długości 1m.

Aby powstała nowa 5-litrowa butelka w 100 proc. z rPET, potrzebne były 4 zużyte, typowe 1,5l butelki PET.

W ubiegłym roku marka wprowadziła limitowaną serię butelek zawierających 50 proc. rPET, co było krokiem w kierunku realizacji ogłoszonego w grudniu 2018 roku zobowiązania środowiskowego. Koncern zobowiązał się wtedy, że będzie stale zwiększać ilość surowców pochodzących z recyklingu w swoich opakowaniach.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Aby wcielić w życie ideę bottle-to-bottle trzeba więcej i dobrej jakości surowca. Masz na to wpływ! (03 lipca 2020)Jak dostosować biznes do zmieniających się wymagań prawnych? (30 czerwca 2020)ROP w Polsce, czyli kolejne propozycje organizacji samorządowych (24 czerwca 2020)BDO i nowy termin złożenia sprawozdań produktowych za rok 2019 (02 czerwca 2020)Poselski projekt z obowiązkowym oznaczaniem frakcji odpadowej na opakowaniach (01 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony