Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Butelka w 100 proc. z rPET już w sprzedaży

a+a-    Powrót       03 czerwca 2019       Odpady   

Butelka wykonana w 100 proc. z odzyskanego i przetworzonego plastiku pozwala zmniejszyć jej ślad węglowy o 45 proc. w porównaniu do butelki PET o identycznej pojemności. Takie wyliczenia prezentuje Żywiec Zdrój anonsując wprowadzenie do szerokiej dystrybucji w całej Polsce swojego produktu: wody niegazowanej w 5-litrowej butelce wykonanej w 100 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu.

T-shirt ze zużytych opakowań

Warto przypomnieć, że PET może zapoczątkować nowe życie wielu produktów. Z kategorii przykładów działających na wyobraźnię: do wyprodukowania T-Shirtu wystarczy 5 zużytych półtoralitrowych butelek PET, 35 może w procesie recyklingu stać się śpiworem, podczas gdy z 36 można wyprodukować dywan; z około 25 sztuk można natomiast wyprodukować geowłókninę pod kawałek chodnika miejskiego o wymiarach 2x2m lub pas jezdni autostrady o długości 1m.

Aby powstała nowa 5-litrowa butelka w 100 proc. z rPET, potrzebne były 4 zużyte, typowe 1,5l butelki PET.

W ubiegłym roku marka wprowadziła limitowaną serię butelek zawierających 50 proc. rPET, co było krokiem w kierunku realizacji ogłoszonego w grudniu 2018 roku zobowiązania środowiskowego. Koncern zobowiązał się wtedy, że będzie stale zwiększać ilość surowców pochodzących z recyklingu w swoich opakowaniach.

Katarzyna Zamorowska: Dziennikarz, prawnik

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Platforma e-commerce działająca w obiegu zamkniętym (14 czerwca 2019)Kupiłem, zużyłem... wyrzuciłem? Sposób na odpady opakowaniowe po dobrach konsumpcyjnych (31 maja 2019)Recyklomaty na ulicach Warszawy. Za wrzucenie opakowania będą benefity (23 maja 2019)Jak segregować odpady? Ministerstwo Środowiska podpowiada (13 maja 2019)Nowa metoda odzyskiwania surowców z tetrapaków (09 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych