Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Monter instalacji fotowoltaicznych Energomix Sp. zo. o.
QS1: Jednofazowy mikroinwerter dedykowany dla 4 modułów PV o łącznej mocy 1200W APsystems

Bydgoszcz: Kolejna ławka solarna w mieście

a+a-    Powrót       29 czerwca 2018       Energia   

Przy Galerii 85 na skrzyżowaniu trzech ulic: Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej pojawiła się druga ławka solarna. Mieszkańcy będą mogli przysiąść, zrelaksować się, a przy okazji naładować swojego smartfona.

Pierwsza ławka solarna stanęła przy ulicy Mostowej, na wysokości skweru Leona Barciszewskiego. Druga – przy Galerii 85 na skrzyżowaniu trzech ulic: Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej. Ławki są w pełni autonomiczne i wykonane z malowanego aluminium z przeszklonym oparciem z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi, które ładują akumulatory.

Dzięki tak pozyskanej energii użytkownicy mogą ładować urządzenia mobilne poprzez podłączenie ich do gniazd USB.

Międzynarodowy projekt

Miasto zakupiło dwie ławki solarne, które w 85 proc. kosztów refunduje Komisja Europejska poprzez projekt miedzynarodowy Interreg Central Europe CitiEnGov: Miasta dla dobrego zarządzania energią, który prowadzony jest w Zespole ds. Zarządzania Energią.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mobilizacja i konsolidacja, czyli porozumienie sektorowe przemysłu PV (14 września 2020)Mapa Drogowa Rozwoju Przemysłu Fotowoltaicznego w Polsce do 2030 roku (14 sierpnia 2020)Fundusze europejskie napędzają kolej na Podlasiu (29 czerwca 2020)Czy technologia produkcji kruszyw lekkich z surowców odpadowych to szansa na zamknięcie obiegu? (25 czerwca 2020)Już jutro startuje ONLINE PV CONFERENCE & EXPO. Fotowoltaika w Polsce – perspektywy i wyzwania (24 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony