Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Przedstawiciel handlowy/Specjalista ds. OZE Nie Płacę Za Prąd
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Bydgoszcz: Kolejna ławka solarna w mieście

a+a-    Powrót       29 czerwca 2018       Energia   

Przy Galerii 85 na skrzyżowaniu trzech ulic: Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej pojawiła się druga ławka solarna. Mieszkańcy będą mogli przysiąść, zrelaksować się, a przy okazji naładować swojego smartfona.

Pierwsza ławka solarna stanęła przy ulicy Mostowej, na wysokości skweru Leona Barciszewskiego. Druga – przy Galerii 85 na skrzyżowaniu trzech ulic: Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej. Ławki są w pełni autonomiczne i wykonane z malowanego aluminium z przeszklonym oparciem z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi, które ładują akumulatory.

Dzięki tak pozyskanej energii użytkownicy mogą ładować urządzenia mobilne poprzez podłączenie ich do gniazd USB.

Międzynarodowy projekt

Miasto zakupiło dwie ławki solarne, które w 85 proc. kosztów refunduje Komisja Europejska poprzez projekt miedzynarodowy Interreg Central Europe CitiEnGov: Miasta dla dobrego zarządzania energią, który prowadzony jest w Zespole ds. Zarządzania Energią.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Warszawa: Dzielnica Wawer przeznaczy prawie 1,5 mln zł na instalacje fotowoltaiczne (15 stycznia 2020)Czas, start! Dziś ruszył nowy nabór wniosków do programu „Mój Prąd”, do rozdysponowania ponad 800 mln zł (13 stycznia 2020)Przedsiębiorca prosumentem, czyli szansa na zwiększenie konkurencyjności na rynku UE (03 stycznia 2020)Zaprojektuj zieloną Warszawę i Poznań. Trwa konkurs na wizję zielonego miasta przyszłości (03 stycznia 2020)Centrum danych stawia krok w kierunku samowystarczalności energetycznej (31 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony