Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
01.12.2020 01 grudnia 2020

Ścieki kierowane do "Czajki" znów przepływają przez most pontonowy

   Powrót       03 listopada 2020       Woda   

Od soboty ścieki ponownie przesyłane są do oczyszczalni "Czajka" awaryjnym układem przesyłowym ułożonym na moście pontonowym na Wiśle – informuje stołeczne MPWiK. Jak zapewnił PAP rzecznik spółki Marek Smółka, ścieki już nie są zrzucane do rzeki, wszystkie trafiają do "Czajki".

W sobotę dobiegła końca przerwa w funkcjonowaniu układu na Wiśle, podczas której nieoczyszczone, ozonowane ścieki trafiały wprost do rzeki. W zeszłym tygodniu wojsko ponownie spięło most pontonowy, a następnie rozpoczęły się prace nad ułożeniem na nim dwóch nitek rurociągu. Testy i próbny rozruch układu zakończył się w sobotę. Jak zapewnił rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, od tego dnia ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy w stu procentach przesyłane są do położonej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka".

Czytaj też: Jakość rzek nie powala, a ścieki wciąż do nich lecą

Przerwa była konieczna ze względu na podwyższony stan rzeki i idące za tym zagrożenia dla mostu pontonowego na Wiśle. Wojsko zdemontowało przeprawę przed ponad dwoma tygodniami, a wcześniej usunięto z niej dwie nitki awaryjnego rurociągu. Ścieki w związku z tym od połowy do końca października trafiały do Wisły.

Tymczasowy układ przesyłowy na moście pontonowym na Wiśle transportuje ścieki do oczyszczalni "Czajka" od 20 września wyjąwszy przerwę. Rurociąg ułożono pomiędzy zakładami MPWiK, "Farysa" a "Świderską". Powstał, tak jak rok temu, ze względu na awarię układu znajdującego się pod dnem rzeki. Podobnie jak rok temu doszło do niej pod koniec sierpnia.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ruszyły prace przy montażu mostu pontonowego na Wiśle pod rurociąg do "Czajki" (28 października 2020)Jakość rzek nie powala, a ścieki wciąż do nich lecą (22 października 2020)Do Wisły płynie każdego dnia ok. ćwierć miliona metrów sześciennych ścieków (19 października 2020)Zaczyna się demontaż bypassa do Czajki. Ścieki płyną do Wisły (15 października 2020)Możliwy demontaż bypassa do Czajki. Ścieki znów mogą popłynąć do Wisły (14 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony