Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Działania dyscyplinarne w związku z wyciekiem do Czarnej Hańczy

a+a-    Powrót       02 sierpnia 2018       Woda   

W związku z awarią oczyszczalni ścieków w Suwałkach, Leszek Andrulewicz, prezes zarządu PWiK, wydał komunikat dotyczący wszczętego postępowania wyjaśniającego i podjętych działań naprawczych.

Działania naprawcze podjęte w związku z awarią:

  • zablokowano dopływ do rurociągu awaryjnego,
  • wprowadzono obowiązkowe dodatkowe kontrole na terenie oczyszczalni ścieków i przy wylocie oczyszczonych ścieków do rzeki z odnotowywaniem w książce pracy dyspozytora,
  • przeprowadzono rozmowy z przedstawicielami Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki w sprawie możliwości udziału PWiK w rewitalizacji ichtiofauny na odcinku rzeki Czarna Hańcza, który uległ skażeniu.

Podjęto działania dyscyplinarne wobec pracowników odpowiedzialnych za nadzór nad pracą oczyszczalni ścieków:

  • dyspozytor pełniący dyżur podczas awarii – rozwiązanie umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym bez wypowiedzenia,
  • kierownik oczyszczalni ścieków – zawieszony w pełnieniu funkcji Kierownika do odwołania (do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z awarią przez specjalnie do tego celu powołaną Komisję).

- Przepraszamy mieszkańców miasta oraz turystów za zaistniałą awarię. Zapewniamy, że podejmiemy odpowiednie działania, w kierunku niedopuszczenia do powtórzenia się podobnej sytuacji w przyszłości – czytamy w komunikacie prezesa zarządu PWiK.

Źródło: PWiK Suwałki

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dziś rano ruszył przepływ ścieków awaryjnym rurociągiem do "Czajki" (09 września 2019)Wody Polskie: rurociąg jest w połowie drogi do mostu pontonowego (04 września 2019)Będą kontrole instalacji ściekowych w całym kraju (02 września 2019)GIS: Najważniejsza kontrola jakości wody pitnej z ujęć poniżej zrzutu ścieków z Warszawy (29 sierpnia 2019)Dlaczego hybrydowe hydrofitowe oczyszczalnie ścieków są tak popularne w Czechach? (15 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony