Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. technicznych MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA w m. st. Warszawie sp. z
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

W Dzienniku Ustaw opublikowano znowelizowaną ustawę śmieciową

a+a-    Powrót       26 sierpnia 2019       Odpady   

W czwartek 22 sierpnia w Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Większość jej przepisów wchodzi w życie 14 dni od publikacji.

Zmiany mają na celu wyeliminowanie możliwości ryczałtowego rozliczania przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne od mieszkańców, co utrudniało gminom kontrolę nad strumieniem odpadów komunalnych oraz mogło prowadzić do podwyższenia kosztów systemu (przeszacowanie kosztów odbioru odpadów komunalnych). Celem regulacji jest też zachęcenie do selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Wprowadzone zmiany są bardzo obszerne, o niektórych z nich pisaliśmy tutaj. Z treścią dokumentu można zapoznać się w naszej zakładce Prawo w sektorze odpady.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dobrze utrzymany kompostownik ma przyjemny zapach leśnej próchnicy (10 września 2019)Prezydent podpisał nowelę, która ma zachęcać do segregowania odpadów (08 sierpnia 2019)Nowela ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wraca do Sejmu (15 lipca 2019)Samorządowcy krytykują nową ustawę UCPG (10 lipca 2019)Czas na stabilizację odpadowej rewolucji (19 lutego 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony