Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
23.01.2021 23 stycznia 2021

Ku poprawie efektywności energetycznej budynków – warsztaty Eco-Miasto

Jak przyśpieszyć proces termomodernizacji wspólnot mieszkaniowych? Jaką rolę w tym zakresie spełnia samorząd terytorialny? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą eksperci podczas warsztatów Eco-Miasto. Wydarzenie odbędzie się już 26 listopada br.

   Powrót       19 listopada 2020       Budownictwo   

Sektor budownictwa odgrywa dominującą rolę w przejściu na gospodarkę niskoemisyjną. W kontekście całego globu jedynie w 2017 r. budowa i eksploatacja obiektów budowlanych odpowiadały aż za 36 proc. całkowitego końcowego zużycia energii. Zgodnie z przewidywaniami ciągły wzrost liczby ludności będzie głównym czynnikiem wzrostu zapotrzebowania na energię w budynkach w następnych dekadach. Stąd też tematem kolejnych regionalnych warsztatów Eco-Miasto będzie właśnie efektywność energetyczna budynków.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z BNP Paribas Bank Polska, partnrem 7. edycji konkursu Eco-Miasto, oraz Urzędem Miejskim w Krakowie. Warsztaty odbędą się w formule online już 26 listopada br. o godz. 10:00. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Transmisja odbędzie się za pomocą aplikacji Zoom. Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie(1).

Agenda wydarzenia

Eksperci zaproszeniu do udziału w wydarzeniu rozmawiać będą o kluczowych wyzwaniach związanych z efektywnością energetyczną budynków. Agenda wydarzenia zapewni przestrzeń do dyskusji wokół najbardziej palących i zarazem najbliższych samorządowcom tematów. Alexandre Nicourt z Paryskiej Agencji Klimatycznej w swojej prezentacji przybliży uczestnikom wydarzenia rozwiązanie przyspieszające proces modernizacji energetycznej we wspólnotach mieszkaniowych. Andreas Piontek, przedstawiciel Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), przybliży z kolei działania podejmowane przez EBI w celu poprawy efektywności energetycznej budynków w Polsce. Uczestnicy wydarzenia będą mogli ponadto zapoznać się z programami finansowania przedsięwzięć termomodernizacyjnych oferowanymi przez BNP Paribas Bank Polska – Adam Hirny, dyrektor Banku przedstawi programy EKO-WSPÓLNOTA Z ZYSKIEM, EKO-FIRMA Z ZYSKIEM.

Nie zabraknie także lokalnej perspektywy. Andrzej Łazęcki z Urząd Miasta Krakowa na przykładzie miejskich doświadczeń opowie o roli samorządu terytorialnego w termomodernizacji budynków, a Piotr Kukla z Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii opowie o roli konsultantów energetycznych we wdrażaniu rozwiązań termomodernizacyjnych.

Webinar ”Ku poprawie efektywności energetycznej budynków” – pobierz agendę wydarzenia

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik Teraz Środowisko. Partnerami strategicznymi są Ceetrus, BNP Paribas, Fundacja Veolia oraz Renault Polska. Więcej informacji o konkursie i planowanych działaniach znajdziecie na stronie www.eco-miasto.pl oraz w mediach społecznościowych.

Joanna Spiller: Dziennikarz, inżynier środowiska Eco-MiastoTekst powstał w ramach projektu Eco-Miasto, którego celem jest rozpowszechnienie i wdrażanie w polskich gminach dobrych praktyk w zrównoważonym rozwoju. Projekt organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Teraz Środowisko.

Przypisy

1/ Rejestracja na wydarzenie dostępna tutaj:
https://zoom.us/webinar/register/WN_13rpXNFIQE-X5Xv0dCOOYg

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dowozić ciepło ciężarówką? To możliwe z mobilnym magazynem ciepła (21 stycznia 2021)Smartfon mógłby działać dłużej… (14 stycznia 2021)Badanie: coraz mniej Polaków dobrze ocenia obecny system gospodarki odpadami (08 stycznia 2021)Kurtyka: w ciągu dwóch dekad wyłączymy 70 proc. starych bloków energetycznych (04 stycznia 2021)Weszła w życie nowela ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów (04 stycznia 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony