Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City Arcadis

Edward Siarka nowym wiceministrem środowiska

a+a-    Powrót       05 października 2020       Zrównoważony rozwój   

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka został powołany na stanowisko wiceministra środowiska i pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa - podało ministerstwo środowiska w sobotnim komunikacie.

Jak poinformował resort, akt powołania wręczył w sobotę Edwardowi Siarce minister środowiska Michał Woś w obecności Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego i Łowczego Krajowego Pawła Lisiaka. - Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo, także w połączonym resorcie środowiska i klimatu, a docelowo w Ministerstwie Rolnictwa i Leśnictwa. Będzie kontynuował politykę ministra Michała Wosia szczególnej ochrony naszego dziedzictwa narodowego jakim są polskie lasy - napisano w komunikacie.

Czytaj: Rekonstrukcja rządu. Jakie zmiany w ochronie środowiska?

MŚ przypomniało, że Edward Siarka to poseł od 5 kadencji, wcześniej samorządowiec; członek władz wojewódzkich Ochotniczej Straży Pożarnej; wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS jako przedstawiciel Solidarnej Polski. - Jego powołanie na stanowisko wiceministra środowiska pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa gwarantuje racjonalną ochronę polskiej przyrody i gospodarowanie jej zasobami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju - ocenił resort środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Każda gmina będzie mogła stworzyć strefę czystego transportu (27 października 2020)Wsparcie dla ubogich energetycznie pod ściśle określonymi warunkami - wzory w RCL (27 października 2020)Kalwaria Zebrzydowska: Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej (27 października 2020)Gazowe spółki apelują do KE o uznanie gazu za surowiec przejściowy w procesie transformacji (27 października 2020)Veolia: od Napoleona III do przejęcia Suezu (27 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Sprawdzone zielone technologie made in Poland