Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Departamencie Funduszu Niskoemisyjnego NFOŚiGW

Dofinansowanie z RPO na mobilny tester zgodności pojazdu elektrycznego i stacji ładowania ze standardami ISO

a+a-    Powrót       02 lipca 2019       Transport   

W czwartek 27 czerwca br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa podpisał umowy dofinansowania projektów na badania i innowacje oraz na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Spółką wdrażającą innowacyjne technologie jest Ekoenergetyka – sp. z o.o., która realizuje aż dwa bardzo ważne projekty. Otrzymała fundusze na mobilny tester zgodności pojazdu elektrycznego oraz stacji ładowania ze standardami ISO. Działanie 1.1 Badania i innowacje. Całkowita wartość projektu wynosi 2.241.600,00 zł, wartość kosztów kwalifikowanych: 1.965.600,00 zł, wielkość dofinasowania: 1.179.360,00 zł. - Obecnie na rynku nie ma dostępnego narzędzia weryfikacji zgodności ze standardem ISO 15118 i IEC 61851, nie ma również ogólnodostępnych wiarygodnych testów diagnostycznych – wyjaśnił Bartosz Kubik, prezes spółki. – A jest to bardzo ważne dla podmiotów kupujących na przykład autobusy o napędzie elektrycznym – dodał.

Drugim projektem Ekoenergetyki jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego technologii wodorowych w transporcie. Całkowita wartość projektu to 12.299.950,80 zł. wartość kosztów kwalifikowanych: 5.667.111,11 zł, wielkość dofinasowania: 3.116.911,11 zł.

Projekt jest ukierunkowany na stworzenie nowego zakładu poprzez inwestycję początkową w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne oraz rejestrację działalności na terenie woj. lubuskiego (Zielona Góra), a następnie przez okres min. 3 lat prowadzenie działalności, której głównym zadaniem będzie prowadzenie przez wykwalifikowaną kadrę badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz technologii wodorowych (lub istotne udoskonalenie istniejących) w transporcie na skalę przemysłową, promocja rozwiązań, prowadzenie działalności eksperckiej i szkoleniowej w wydzielonych i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach oraz z wykorzystaniem infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Umowy zawarto również z gminami

Umowy zawarto także z gminami. Fundusze przyznane zostały m.in. na termomodernizację budynków miejskich przedszkoli w Żaganiu, budynków użyteczności publicznej w Gminie Szczaniec i świetlicy wiejskiej w Drągowinie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rząd dopłaci tylko do najtańszych na rynku samochodów elektrycznych (19 lipca 2019)Wpływ magazynów energii na sieć trakcyjną (19 lipca 2019)Roaming dla użytkowników pojazdów elektrycznych? (18 lipca 2019)Dodatkowe dwa lata na elektromobilność w samorządach (18 lipca 2019)Forum Elektromobilności będzie kontynuacją polskich inicjatyw z COP24 (17 lipca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony