Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.

Dofinansowanie z RPO na mobilny tester zgodności pojazdu elektrycznego i stacji ładowania ze standardami ISO

a+a-    Powrót       02 lipca 2019       Transport   

W czwartek 27 czerwca br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński – członek zarządu województwa podpisał umowy dofinansowania projektów na badania i innowacje oraz na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Spółką wdrażającą innowacyjne technologie jest Ekoenergetyka – sp. z o.o., która realizuje aż dwa bardzo ważne projekty. Otrzymała fundusze na mobilny tester zgodności pojazdu elektrycznego oraz stacji ładowania ze standardami ISO. Działanie 1.1 Badania i innowacje. Całkowita wartość projektu wynosi 2.241.600,00 zł, wartość kosztów kwalifikowanych: 1.965.600,00 zł, wielkość dofinasowania: 1.179.360,00 zł. - Obecnie na rynku nie ma dostępnego narzędzia weryfikacji zgodności ze standardem ISO 15118 i IEC 61851, nie ma również ogólnodostępnych wiarygodnych testów diagnostycznych – wyjaśnił Bartosz Kubik, prezes spółki. – A jest to bardzo ważne dla podmiotów kupujących na przykład autobusy o napędzie elektrycznym – dodał.

Drugim projektem Ekoenergetyki jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego technologii wodorowych w transporcie. Całkowita wartość projektu to 12.299.950,80 zł. wartość kosztów kwalifikowanych: 5.667.111,11 zł, wielkość dofinasowania: 3.116.911,11 zł.

Projekt jest ukierunkowany na stworzenie nowego zakładu poprzez inwestycję początkową w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne oraz rejestrację działalności na terenie woj. lubuskiego (Zielona Góra), a następnie przez okres min. 3 lat prowadzenie działalności, której głównym zadaniem będzie prowadzenie przez wykwalifikowaną kadrę badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz technologii wodorowych (lub istotne udoskonalenie istniejących) w transporcie na skalę przemysłową, promocja rozwiązań, prowadzenie działalności eksperckiej i szkoleniowej w wydzielonych i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach oraz z wykorzystaniem infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Umowy zawarto również z gminami

Umowy zawarto także z gminami. Fundusze przyznane zostały m.in. na termomodernizację budynków miejskich przedszkoli w Żaganiu, budynków użyteczności publicznej w Gminie Szczaniec i świetlicy wiejskiej w Drągowinie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020 (17 września 2020)Polska będzie utylizować niechciane samochody spalinowe z Europy Zachodniej (14 września 2020)Rozwój elektromobilności trzeba dostosować do aktualnych uwarunkowań (11 września 2020)Otwarte nabory dla przedsiębiorców w ramach programów krajowych i regionalnych (10 września 2020)Jaką moc powinny mieć gniazdka do ładowania samochodów elektrycznych? (08 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony