Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Program Płatnych Praktyk Letnich - Poznań SUEZ Polska Sp. z o.o.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Gdańsk: 353 mln zł na budowę spalarni odpadów

a+a-    Powrót       26 kwietnia 2018       Odpady   

W środę, 25 kwietnia, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Gdańsku”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To kluczowy krok dla uruchomienia kolejnych etapów realizacji projektu.

- Podpisanie umowy o dofinansowanie jest zwieńczeniem procesu ubiegania się o unijne wsparcie dla projektu. Dotarliśmy więc do szczęśliwego finału, który, co należy podkreślić, jest wynikiem szeregu działań wielu osób i instytucji. Mogę również potwierdzić, że jesteśmy przygotowani do kolejnych etapów realizacji inwestycji - zaznaczył Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Dofinansowanie w kwocie 353 053 504,44 zł zostało przyznane w ramach działania 2.2. Gospodarka odpadami komunalnymi POIiŚ 2014-2020 na projekty dotyczące wyłącznie instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Wniosek złożony przez Port Czystej Energii Sp z o.o. został oceniony pozytywnie zarówno pod względem merytorycznym jak i formalnym.

Źródło: Urząd Miejski w Gdańsku

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Spalarni nie będzie. Pieniądze też przepadną (17 maja 2018)Naukowcy w „Orlim Stawie” (16 maja 2018)Jak skończyć z pożarami na składowiskach? (27 kwietnia 2018)Opłaty za odpady będą bardziej zróżnicowane (24 kwietnia 2018)Jarocin: 116 mln zł na rozbudowę Zakładu Gospodarki Odpadami (23 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony