Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód Arcadis
Biopreparaty MicroCat® - poprawa biodegradacji ścieków Ekodren

HYDROPREZENTACJE już w październiku

a+a-    Powrót       01 października 2020       Woda       Artykuł promocyjny   

Przed nami XXIII edycja Ogólnopolskiego Sympozjum Hydroprezentacje - corocznego wydarzenia branży wodociągowej. Konferencja, która pierwotnie miała się odbyć w marcu, potrwa w tym roku od 12 do 14 października w Krynicy Zdroju. EKOLOGIA I ROZWÓJ to temat przewodni tegorocznej edycji, który jest odpowiedzią na wyzwania, jakimi są zmiany klimatyczne wymuszające prowadzenie zrównoważonej gospodarki wodnej.

Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląską Radę Naczelną Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. Patronem branżowym są Katowickie Wodociągi S.A.

Czytaj: Zakończyła się XXII edycja Hydroprezentacji

Spotkanie ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami z branży. Konferencję otworzy wykład dotyczący zmian klimatycznych hydrologa prof. Piotra Kowalczyka oraz prelekcja dr inż. Floriana Piechurskiego z Politechniki Śląskiej na temat działań zmierzających do obniżenia strat wody w systemie wodociągowym.

Prelegenci poruszą m.in. tematykę dotyczącą spalania osadów, efektywnego gospodarowania energią, systemów z żeliwa sferoidalnego, wykorzystania materiału GRP dla technologii bezwykopowych. Eksperci przedstawią także model optymalizacji pracy sieci wodociągowej oraz podzielą się nowościami technologicznymi na przykładzie wykorzystania aplikacji mobilnych w zarządzaniu firmą wod-kan.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Obowiązywać będą podwyższone standardy w kwestii higieny i organizacji konferencji, m.in. każdy uczestnik otrzyma jednorazową maseczkę w pakiecie konferencyjnym, zwiększona została liczba sal konferencyjnych, które po każdym dniu konferencji będą ozonowane. Szczegółowe zasady bezpieczeństwa zostały opisane na stronie internetowej www.hydroprezentacje.pl.

Partnerami Konferencji są JAFAR, Saint-Gobain PAM, Złote Runo, Amiblu i Logic Synergy. Patronat medialny objęło wiele wydawnictw i portali wodno-kanalizacyjnych. Organizatorem technicznym jest agencja public relations Grupa PRC Holding.

Na konferencji HYDROPREZENTACJE, pod patronatem medialnym Teraz Środowisko, dystrybuowana będzie bezpłatna publikacji pt. Ochrona środowiska w Polsce. Wyzwania i perspektywy. Wydanie drugie (uaktualnione i rozszerzone). Wersja on-line tutaj.

Czytaj: BDO nie oszczędza też branży wod-kan. IGWP zgłasza problemy - Ministerstwo Klimatu odpowiada

Źródło: Grupa PRC Holding

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Veolia: od Napoleona III do przejęcia Suezu (27 października 2020)Woda pitna - dobra jakość i wiele zagrożeń (23 października 2020)Jakość rzek nie powala, a ścieki wciąż do nich lecą (22 października 2020)Krajowy Plan Odbudowy – polska odsłona dopiero w 2021 r., ale i na arenie unijnej opóźnienie (22 października 2020)Formuła PPP w wod-kan pozwala kontrolować koszty (21 października 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Sprawdzone zielone technologie made in Poland